Skocz do zawartości

??? stuki podczas dodawania gazu. co to moze byc???


Pablos777

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Jestem po remoncie silnika padla panewka. Naszczescie wal byl wporzadku bez owalu i obylo sie bez wyciagania. Poprostu przeszlifowali papierem wodnym i wymienili 2 panewki ori. Po odebraniu auta od mechanika i wsluchaniu sie w prace silnika podczas jazdy slychac cos w stylu jakby zawory stukaly. Objawia sie to tym ze podczas dodawania gazu gdy auto jedzie slychac tyrkot stuki jak zawory. Najglosniejsze sa jesli silnik jest nierozgrzany i dodajemy gazu oraz jak auto podjezdza pod spora gorke to tez dosyc glosno tyrkocze. Po nagrzaniu sie silnika tyrkot lub te stuki sa slyszane slabiej lub wogole. Po odjeciu gazu jesli te dzwieki wystepuja nieslychac ich oraz jesli auto stoi i na luzie podkrecimy je na obrotach stukow nie ma wystepuja tylko podczas jazdy i dodawania gazu. Co to moze byc spotkal sie ktos z czyms takim. Czy to moze byc wtrysk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak jest. Stuki sa tylko po dodawaniu gazu po odpuszczeniu cisza. Pod kompem wyszlo ok bo niedawno sprawdzalem. Auto z rana odpala ze wstrzasem na pierwszy strzal pozniej za kazdym razem normalnie. Swiece byly sprawdzane niby dobre. W aso mowili mi ze podejrzewaja wtryski przed moim remontem ale to byla panewka. Moze tez dodatkowo wtryski leza. W aso powiedzieli mi ze musze zostawic auto na noc by sprawdzic wtryski na zimnym silniku. Czy jest gdzies jakas instrukcja jak wymontowac wtryski i dac do sprawdzenie. 500m odemnie jest serwis bosch od wtryskow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto chyba doprowadzi mnie do bankructwa

 

 

Nie płacz. trzeba było sprawdzić dobrze przed kupnem a nie teraz narzekać. Niestety do każdego używanego auta trzeba dołożyć, warto szukać takiego do którego dołożymy naj mniej! Zycie... a ja zycze powodzenia i wierzę że dojdziesz do Ładu z BMW. pozdrawiam!

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie placze pytam jedynie co to moze byc. Prosilbym o podpowiedzi a nie cwaniactwo

Przecież już kolega artuj naprowadził Cię na przyczynę stuków, podłącz inpę przy rozruchu zimnego silnika po dłuższym postoju i sprawdź jakie masz korekcje i będziesz miał odpowiedź.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.