Skocz do zawartości

BMW E39 530D AUTOMAT PROBLEM Z ŁADOWANIEM


nieogarniam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, mój akumulator nie był już zbyt dobry(auto po nocy musiałem odpalać z kabla). I jezdzilem tak około 2-3 miesiecy i wszystko bylo ok do wczoraj. Podczas jazdy samochod zaczał jakby tracić ładownie, gasł monitor zapaly sie kontrolki trakcji, abs, ale kontrolka żadna od ładowania się nie pali?

Na próbę dzisiaj wsadziłęm akumulotor, ale o słabszych parametrach (65aPm,670 rozruchu). Od godziny 14 do 18 było wszystko w porzadku lecz nagle znów samochod zaczal swirowac podczas jazdy były te same objawy co i przed wymiana aku a na wolnych obrotach od razu gasł.

Panowie co to może być? Proszę o szybką odpowiedź.

Może to być wina za małego akumulatora jak na ten silnik czy zaczyna szwankować alternator lub coś jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To że nie świeci kontrolka ładowania, to nie znaczy jeszcze że auto ładuje.

Miernik w łapkę i sprawdzasz napięcie w spoczynku, po odpaleniu, po włączeniu kilku odbiorników.

I sprawdzasz na słupkach akumulatora, nie pod maską.

Aku 65 do diesla to trochę słabo.

O ile dobrze pamiętam to 92 jest minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za info.Dzisiaj z rana odwiedziłem sklep auto-moto popłynołem 350 na akumulator, podłączyłem, odpaliłem miernik w dłon i wskazuje na to ze to alternator.Zabieram sie za odkręcanie a z tego co widze to troszkę roboty przede mną .Mam jeszcze takie małe pytanko czy muszę adoptować nowy akumulator bo ma różne informacje,moje bmw to rocznik 99.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.