Skocz do zawartości

318i valvetronic ciężko odpala i przerywa po 3tys.obotow


AnAnAss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno kupiłem BMW 318i E46 2004rok,silnik 2.0 143km valvetronic.Auto ciężko odpala(trzeba trochę pokręcić aby zapaliło),do 3tys.obrotow chodzi dobrze,a pozniej zaczyna przerywac.Pojechalem pod komputer i pokazalo czujnik osi mimosrodowej.Mam pytanie czy to chodzi o czujnik wałka mimośrodowego czy o czujnik położenia wałka???Wpisałem na allegro czujnik osi mimosrodowej i nic nie wyszukuje.Proszę Was o pomoc!!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad jestes ? Zapewne chodzi o walek mimosrodowy .... odlacz okragla wtyczke przy wlewie oleju, auto powinno odzyc. Mozesz tak jezdzic do wymiany czujnika

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem ten czujnik,nadal to samo(ciezko odpala,zaczyna przerywac przy 3 tys obrotow),wymieniłem czujnik na inny,na komputerze nie pokazuje juz,ze ten czujnik jest do wymiany lecz nadal te same objawy.Na komputerze pokazuje teraz błąd 2B5C,czyli czujnik wału korbowego.Czy to może być przyczyną,czy po prostu servomotor albo valvetronic szwamkuje i wywala bledy.Najpierw sprawdzic ten czujnik,czy odrazu wymienic servomotor lub valvetronic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik walka mimosrodowego

http://olx.pl/i2/oferta/czujnik-walka-mimosrodkowego-bmw-e46-1-8-CID5-ID8Sciw.html#:f000ee56ec

 

Jego wymieniles na nowy?

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymieniłem i na komputerze juz nie pokazuje ze ten czujnik jest uszkodzony,lecz nadal swieci check i teraz niby blad 2B5C ze czujnik walu korbowego.Lecz nie wiem czy jak go wymienie,bedzie odpalal normalnie,bo wtedy jak pokazywalo ze czujnik walka mimosrodowego jest do wymiany to nick o czujniku walu korbowego nie wyskakiwalo na komputerze.Moze servomotor albo valvetronic do wymiany???Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"marka" zamienników części do aut ....chiński syf ...z Katowic bodajże :)

ale firma się rozwija ...bo polaczki lubią najtańsze części.

 

Miałem akurat styczność z 3-ma cewkami MaxGear-a w aucie jak je kupiłem sprowadzone(!) ...oczywiste, że szympans z komisu se zrobił podmiankę. Bo gdzie by Niemiec kupił syf z polski? :)

Po jakimś czasie auto mi szarpało i wyskakiwał 'Check Engine' i w ogóle się nie wkręcał na obroty.

Musiałem oczywiście kupić 4 nowe ceweczki BOSCH-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem czujnik walu,wszystko ladnie odpalalo,jezdzilo,bylem sie przejechac i vany wyskoczyly(te sprezynki przy walku

).Nie mam juz sily na to,czemu te sprezynki wyskakuja,nie dokrecone byly czy co?Mam pytanie jeszcze:Czy zawory mogly sie pokrzywic lub cos innego popsuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zalozylem sprezynki i teraz ladnie zapala,ale nierówno chodzi i gasnie na wolnych obrotach a tak ladnie chodzi.Zawory,wszystko ok,jak sprawdzic,ktory z walkow moze byc krzywy,trzeba rozebrac wszystko?Na komouterze pokazało blad 2A88-przestawienie walka rozrzadu wylotu,lecz check nie swieci.To moze byc to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.