Skocz do zawartości

[E34] Pompka spryskiwaczy - nie reaguje


alex3334

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z pompką spryskiwaczy w moim E34 - przestała działać. Wcześniej zdarzało się, że spryskiwacze działały słabiej, jednak myślałem, że to kwestia temperatury na dworze.

 

Kiedy wtyczka zasilająca jest podpięta do pompki, po pociągnięciu manetki nic się nie dzieje (ani pompka ani wycieraczki nie reagują) - po jej odpięciu wycieraczki działają tak jak zwykle przy spryskiwaniu (kilka przetarć szyby i koniec).

Sprawdziłem napięcie i na wtyczce pokazuje 12V przy pociągnięciu manetki. Pompka podłączona "na krótko" także działa.

Dodatkowo, sprawdziłem napięcie na kablach prowadzących do wtyczki (były lutowane) i podobna sytuacja - przy odpiętej wtyczce i pociągnięciu manetki, miernik pokazuje 12V, natomiast po podpięciu wtyczki do pompki i pociągnięciu manetki, miernik pokazuje

 

Jaka może być przyczyna? Dodam, że przeczyściłem zarówno wtyczkę, jak i gniazdko - bez rezultatu.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, w manetce znajduje się jakiś sterownik od wycieraczek. Przeglądając forum, było już coś o tym wspominane. Dobrze by było, gdyby ktoś jeszcze potwierdził, ale ja obstawiam wyrobioną już manetkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Wczoraj po przegrzebaniu sterowników, modułów, sprawdzaniu napięcia na wszystkie sposoby, pociągnąłem manetkę pod kątem i mocniej niż zwykle, wypowiadając przy tym magiczne zaklęcie "działaj k***!" - zadziałało!

 

Także, tak jak piszesz - wina leżała w manetce. Styki musiały nie łączyć :) W przyszłym tygodniu zajrzę do środka i zobaczę co tam siedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.