Skocz do zawartości

Czy to akumulator do wymiany?


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz auto w serii to raczej mało prawdopodobne żeby coś Ci ciągnęło prąd na lewo, przede wszystkim sprawdź ładowanie z alternatora... :) A reszta jest ok? W sensie światła powitalne, START&STOP, odprowadzanie do domu,kontrolki, resetowanie liczników, daty, godziny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto seria, start stopa to ono nie ma, wszystko jest właśnie w porządku, żadnych objawów słabego akumulatora, jak nie chce odpalić to jest taki efekt jak przyciśnięcie przycisku start w momencie jak nie wciśniemy sprzęgła albo hamulca kontrolki gasną i tyle, jak już zakręci że odpali to kręcenie trwa dosłownie jak to się mówi "na dotyk", dodam że jak już jest silnik ciepły to nigdy mi się to nie przydarzyło Edytowane przez matix19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że wciąłem Ci się w temat :wink:

A jak sprawdzić rozrusznik może podpowie ktoś albo poratuje jakimś linkiem?

 

a i może jeszcze dodam że tego dnia jak kompletnie nie chciała odpalić to wywalało wykrzyknik na żółto ale nie mogłem sprawdzić co to oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie sprawdzone, książkowe, rozrusznik nie sprawdzony bo nie znalazłem jak. Póki co autko pali ładnie, może wytłumaczeniem jest to że nowy akumulator nie był w pełni naładowany a po założeniu dojeżdżałem samochodem kilka dni tylko do pracy 7km, w weekend przeleciałem trasę 250km i będziemy obserwować sytuację dalej, póki co jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pozwolę sobie odkopać temat, gdyż mam problem z akumulatorem.

Od niedawna jestem właścicielem bmw e91 318d 122km , w samochodzie zamontowany jest kupiony rok temu jeszcze przez poprzedniego właściciela akumulator

Centra 12V74AH 640A. W związku z tym mam pytanie czy akumulator o takich parametrach da radę w okresie zimowym, czy już mentalnie się przygotować na jego wymianę na taki z odpowiednimi dla tego samochodu parametrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Da radę, sprawdź tylko jaki jest zapisany w cas.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.