Skocz do zawartości

530d odczyt przebiegu z EWS


mariondg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajomy kupił e39, 530d, 2000r. jeszcze przedlift. Dzisiaj oglądając nowy nabytek postanowiliśmy sprawdzić przebieg. Auto ma na liczniku 209tkm. W książce serwisowej znajduje się wpis mówiący o wymianie licznika przy 60tkm. Kolejne wpisy w książce zaczynają się od 0km, czyli auto teoretycznie powinno mieć około 270tkm. Jednak skanując auto pa-softem zobaczyliśmy to:

http://i59.tinypic.com/208yc14.jpg

 

 

O ile przebieg pochodzący z LCM jestem w stanie wyjaśnić tym, że auto ma zmienione oświetlenie na poliftingowe i ktoś zmieniając moduł nie zmienił w nim przebiegu to nie wiem jak odnieść się do zapisu w EWS.

Odczyt motogodzin w inpie wygląda co najmniej dziwnie...pokazuje, że silnik przepracował okolice 600mth.

 

Dotychczas sprawdzając inne samochody odczytane przebiegi i godziny pracy dawały mniej więcej taki sam wynik.

 

W związku z tym mam pytanie, czy ktoś spotkał się z podobnym "problemem" ? Czy jest to wina jakiegoś "błędu wynikającego z oprogramowania" czy po prostu ktoś poszedł po bandzie skręcając samochód.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już możemy tylko gdybać.

Równie dobrze mógł być wymieniony moduł EWS na używany i teraz masz takie kwiatki.

U siebie wymieniałem DDE z EWS w komplecie (po tym jak został zalany) i na tych dwóch modułach pokazuje mi prawie potrójny przebieg, w stosunku do pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, żeby nie było niedomówień...domyślam się, że omawiany tu egzemplarz nie ma takiego przebiegu jak na liczniku, po zużyciu wnętrza obstawiałem okolice 450 - 500tkm. Chociaż zużycie wnętrza nie zawsze jest miarodajnym wyznacznikiem, szczególnie w przypadku 15-letniego samochodu.

 

Jeżeli faktycznie ma 800tkm, to jestem pełen podziwu dla konstrukcji e39 :lol:

 

Przy okazji chciałem zapytać, daty wyświetlone przy każdym z modułów są datami ich produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.