Skocz do zawartości

Po zapaleniu kontrolki chek, spadla moc


BF-KK-14

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik mowi ze walek mimosrodowy nie cofa sie do konca. I prawdopodobnie te sprerzyny nie odbijaja:-) mozliwe? Jaki jest blad popsutego czujnika polozenia walkamimosrodowego? Pisalem juz ze przy wymianie vvt silownika mechanik cofna ten walek(domowym sposobem) na swoje miejsce i auto dzialalo jak nowe. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta ,silnik zaczol nierowno pracowac....

Dlatego przymierzam sie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale to silniczek właśnie steruje położeniem wałka!!! jak dla mnie masz uszkodzony silniczek lub czujnik, ale możesz próbować wymieniać sprężynę.,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

najlepiej rheingoldem zrobić adaptację, mnie kolega z forum za 50pln zdalnie zainstalowal i skonfigurowal inpe i rheingolda, wszystko smiga extra.

Wrzuc ogloszenie w odpowiednim dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wie ktos moze czy moge jezdzic na odpietym czujniku walkamimosrodowego? Bo odpiolem kabel od tego i wszystki problemy znikly. I jezeli go odpiolem i wszystko jest ok to mozliwe ze ten czujnik siedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pewnie po odpięciu czujnika, silniczek valvetronica ustawił skok zaworów na stay - maxymalny, generalnie jeździć możesz, ale będzie mniej mocy i większe spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy moge jezdzic na odpietym czujniku walkamimosrodowego? Bo odpiolem kabel od tego i wszystki problemy znikly. I jezeli go odpiolem i wszystko jest ok to mozliwe ze ten czujnik siedzi?

 

 

Pa A/ zmien mechnaika na jakiegos polecanego przez forum w adekwatnej sekcji... wydales kupe kasy na nic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trudno powiedzieć, jakbyś podmienił na inny to można, a tak nie ma pewności. Tak jak pisałem u mnie działał tzn ustawiał 0 lub max silniczek valvetronica a i tak był uwalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja silniczek mam nowy i zaadoptowany. Jezeli teraz czujnik jest odpiety zawory pracuja dobrze to mysle ze z walkiem jest wszystko ok. I ze to wina czujnika ktory podaje zla pozycje walka, i przez to samochod szarpie i zaplon wypada. A na podmianke czujnika nie mam. Jaki najlepiej zamowic zeby dzialal i nie za duzo kosztowal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wie ktos moze czy czujnik polozenia walka mimosrodowego dziala niezaleznie od innych czujnikow np. Polozenia walkow rozrzadu. Czy sa powiazane z soba tak ze jak jeden padnie to inny nie dziala tak jak powinien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czujnik wymieniony VDO. Auta zaczelo dzialac normalnie:-) musze jechac na kompa po wymianie ?

Kolego miałem identyczną sytuację :mad2: mechanik wymienił mi ten silniczek pojeździłem miesiąc i znowu spadek mocy --okazało się ,że nie wykonał poprawnie adaptacji po wymianie. Ale proponuje nic nie rób i pojeździj--- bo jestem ciekawy czy też tak u Ciebie będzie ,że auto straci moc bo nie została wykonana adaptacja. Będzie to taki test zrobiony dla wszystkich tu na forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dokladnie adaptacja ale nauka steroxania :) i tak jezeli jeje nie wykonaasz to moc spadnie ale przy okazji moze ci poleciecie ogranicznik w skrajnym przypadku a wiec lepiej ja zrobic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podepne pod kompa. wogole to mam inpe ale nie czyta mi mojego auta :( moze ktoś wie jaka wersja podejdzie do mojego modelu? A i mam do sprzedania orginalne używane częśći vvt motor, cewki, i dwa wanosy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.