Skocz do zawartości

[E90] Tweetery w standardowym nagłośnieniu...


Kopciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam BMW E90 i standardowe nagłośnienie, czyli 6 głośników (2 w drzwiach,2 w podłodze i 2 w półce).

Lubie słuchać muzyki z basem więc podkręciłem go prawie na maxa i zauważyłem, że gdy jest jakaś piosenka w której jest więcej basu to wokal (ogólnie wysokie tony)

są strasznie zaniżone z racji iż średnio tonowe głośniki wytwarzają za dużo basu.

Sprawa wygląda tak, że chciałbym sobie wstawić tweetery do drzwi (koło lusterek) bo widziałem, że tam są one w innych wersjach nagłośnienia.

I pytanie teraz takie, czy wiecie może jak zdjąć tą maskownice (jakieś filmiki by się przydały) bo chciałbym zobaczyć czy jest tam miejsce na głośnik i czy ewentualnie może są tam już kable poprowadzone? Może ktoś z was się orientuje w temacie?

 

Pozdrawiam

Kopciuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

miejsce jest, maskownice na tweeter albo z allegro albo z ASO.

Kabli nie ma ale to nie problem.

Masz blisko głośnik średnio tonowy, ale tutaj może być różnie.

W zależności od wersji nagłośnienia może dochodzić przez kabel

sygnał pocięty jeżeli jest system aktywny lub pełen sygnał.

 

Ale łatwo to sprawdzić jak podłączysz pod średni ton tweeter z kondensatorem

i jeżeli zagra tonami wysoki to jest ok, jak nie to lipa i trzeba szukać dalej ;-)

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz trochę info na temat podstawowej wersji systemu - https://www.facebook.com/pages/BMW-Sound-Systems/360329657470512?ref=hl (pierwszy wpis od góry). Jak zaopatrzysz się w odpowiednie ramki, to jest tam sporo miejsca. Można tam zamontować w zasadzie wszystko z niefabrycznych tweeterów. Może będzie trzeba lekko dostosować, a jak nie chcesz się w to bawić, to można zakupić tweetery, z któregoś z dedykowanych systemów. Nie należy zapomnieć o filtracji pasma dla tego głośnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.