Skocz do zawartości

BMW 630I Wymiana oleju w skrzyni


kemlinski

Rekomendowane odpowiedzi

A koniecznie chcesz sam to robić? Daj zarobić specjaliście te parę złotych zanim coś popsujesz. Niech następny właściciel też się pocieszy :) . Zestawy do wymiany są drogie ale nie robota.

 

I właśnie tym sposobem Ty włożyłeś w swoje auto już ok 30 tyś na naprawy. Nie gniewaj się ale czytam Twoje posty i czasami można zrobić coś samemu i zaoszczędzić kasę.

 

Wymianę zrobisz sam w garażu z kanałem. Opis wymiany masz w dziale gotowe recepty - zrób to sam.

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy, robiąc różne gów...ane oszczędnosci już w życiu popsułem i dlatego jestem mądrzejszy o doświadczenia, którymi się dzielę na forum ku przestrodze młodszych, gniewnych. Teraz jak mam "zaoszczędzić" 100 czy 150 zł ryzykując niepewność lub tracąc cały dzień w którym mogę ze swojej pracy zarobić więcej to po co taki eksperyment? Dodam, że poza tymi 30 tysi, które skrzętnie wyliczyłeś ku mojemu zdziwieniu (ale tak to wychodzi) bardzo wiele zrobiłem sam a w serwisie tzw. autoryzowanym nigdy nie byłem więc nie rób ze mnie "blondynki" :) wyobrażając sobie, że ta kwota poszła do kieszeni cwaniaków a mogła być połowa. Ponadto zawsze twierdziłem, że warto jeździć samochodem na który uzytkownika stać i to powtarzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adventure , w 100 % popieram twoją wypowiedz . Ja cały czas kieruje się zasadą "chytry 2x traci" a przy 650 to oszczędzanie raczej nie jest na miejscu. Przy zakupie liczyłem się z pakietem startowym z rzędu 20-25 tys i generalnie wszytko się pokrywa jeżeli chcesz mieć auto w stanie idealnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adventure , w 100 % popieram twoją wypowiedz . Ja cały czas kieruje się zasadą "chytry 2x traci" a przy 650 to oszczędzanie raczej nie jest na miejscu. Przy zakupie liczyłem się z pakietem startowym z rzędu 20-25 tys i generalnie wszytko się pokrywa jeżeli chcesz mieć auto w stanie idealnym

Ewentualnie szukać igłę, a nie auto katowane. Panowie 20-30 tyś pakiet startowy?! Nie wiem co wam tak siada w tych autach, znam kilku posiadaczy e60 i e63 z silnikami 4,5 i 5 litrów, nie maja najmniejszych problemów - szukali igieł. U was To musiały te silniki być strasznie zajechane. Nie gniewajcie się wiem, że te auta wymagają serca ale żeby aż tak w nie dokładać ? Prościej mozna było kupić cos o 30 tys droższego w cacy stanie.

 

Zreszta będę żegnał sie z tym forum bo tu co komentarz to inna opinia.

 

Życzę Wam wszystkiego dobrego

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej mozna było kupić cos o 30 tys droższego w cacy stanie.

Zreszta będę żegnał sie z tym forum bo tu co komentarz to inna opinia.

Życzę Wam wszystkiego dobrego

 

Gratuluję prostych decyzji i wzajemnie życzę powodzenia w marzeniach. Rzeczywistość jest jednak inna.

 

No widzisz też mam 6 ale nie mam takich problemów co Ty, w aucie wymieniłem płyny, świece, termostat, odmy i węże podciśnienia oraz olej w skrzyni- auto ma 11 lat i ma nalatane 200 tyś - samochód krajowy, żaden import. Nie miałem problemów z wyciekami, czujnikami parkowania,a u Ciebie szwankowały, nie bierze mi oleju i nie dymi. Więc nie ma reguły. Trup będzie trupem od samego początku, trafi się igła i nie dołożysz nic poza kosztami eksploatacji. Więc moja rzeczywistość jest ciut lepsza z 6 niż Twoja.

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.