Skocz do zawartości

[E92 - 325i] Wymiana Swiec


domelsnake

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te i wszystko ok:

 

Świeca zapłonowa High Power

NGK PLZFR6A11S 12120035915 $26.65 6 sztuk

 

 

wcześniej wkleiłem zły link- przepraszam

Edytowane przez frack

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mi w serwisie do 320i z N43 wsadzili NGK ZKBR7A-HTU, nr BMW OE 12120038349.

I patrząc na to co ta stronka mówi http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/0038349-swieca-zaplonowa, to te świece są do N43 i N53.

 

A różnice zapewne są w mocy i/lub wielkości iskry. IMHO w silnikach z wtryskiem bezpośrednim będą świece inne jak w silnikach z EFI.

Sprawdź jaki masz motor i posługując się stroną realoem.com albo bmwstore.pl zobacz numery jakich powinieneś szukać.

 

Odnośnie wymiany, osobiście tego nie robiłem, ale wiem że trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni klucz.

Temat na forum już się przewijał, poszukaj a znajdziesz więcej info.

W każdym razie problem jest taki, że kanał na końcu którego jest świeca, ma bardzo małą średnicę i jest lekko wygięty (nie jestem pewien na 100%, może to zależy od silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece dobrac trzeba do silnika.Ja kupowalem w tym sklepie poprzez neta.http://www.arwit.pl/TDKatalog4.aspx?a=00016

Co do klucza swieca jest ciut nietypowa i klucz byl fikusny.Pozyczylem od znajomego i dalem rade.Troche plastykow trzeba bylo zdemontowac aby sie do nich dostac;) zajelo mi okolo 1h.Mysle ze nie jest zle jak na pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

No to masz zła. Bkr6... to świece do silników m52 czyli starych z e46 e39 itd. Odstęp elektrod w tych swiecach jest 1.5mm

Do silnika n52 jaki jest u ciebie wchodzi

ILZFR6D11 lub

PLZFR6A11S ktore maja odstep elektrody 1.1mm.

Z czego pierwsza jest świecą irydowa druga platynowa.

U siebie w n52b30 mam te pierwsza, druga w ogole nie była dostępna w sklepie.

 

Teraz tak, domelsnake podales 3 rozne swiece do 3 roznych silnikow. Podales n52, n52n i n53. Jak nie wiesz jakie są różnice w tych co podales to za wymianę się nie bierz bo jeszcze cos zepsujesz :mrgreen: musisz mieć specjalna przedluzke aby pasowała na świece i klucz dynamometryczny aby dokrecic z odpowiednim momentem, jak się nie myle było to 20 lub 25nm. Do tego rozbierania jest troche bo zeby dostać się do 6 świecy trzeba porozbierać parę szpargalow przy podszybiu

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na realoem po wpisaniu VINu wyswietla mi ze mam N52N ale po sprawdzeniu nr czesci i wklepaniu w eBay wyskakuje ze mam miec ta do N52

 

BMW Genuine High Power Spark Plug 1/3/5/6/7 Series X1/X3/X5 Z4 N52 1212215825

 

 

Kupowac oryginaly z BMW czy jakies zamienniki BOSHA?

 

Z wymiana sobie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najwidoczniej świece do n52 i n52n są te same. Na bank natomiast swiecabdo n53 jest inna. Wiec takiej nie kupuj. Bosch czy ngk. Ja osobiście wybieram ngk. Zawsze do aut kupowalem ngk nie tylko do BMW. Ngk do n52 to ta która podalem wyżej. W realoem przy świecy pokazuje ci po lewej stronie w tabelce kod produktu producenta włącznie z nazwa. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=WB31&mospid=49557&btnr=12_1417&hg=12&fg=05 masz kod ngk i kod Boscha podany

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie.

 

Wyslalem maila do BMW z VINem zeby mi podali poprawny kod ale wyglada na to ze to to.

 

W miedzyczasie poszukam NGK - sa tansze niz BMW?

 

 

 

Jesli samochod jest z Lutego 2007 roku to ktore swiece beda najlepsze z Twojej tabeli? NGK ILZFR6D11

 

Czy moze moge zaladowac NGK PLZFR6A11S bo z tego co widze to NGK LZFR6AP11GS sa od grudnia 2009...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie to ze sa dla aut od grudnia. Tylko ze w grudniu 2009 doszedł nowszy model swiecy do tego silnika. Daj którąś z tych które masz w swojej tabelce pod swoim vinem. Ta z literka I jest świecą irydową a z literka P platynową. Która dasz z tych co ci polazuje realoem będzie odpowiednia. Irydowe są wytrzymalsze od platynowych. Ponoć mniejsza możliwość odłożenia nagaru na świecy bo maja większą temp czy cos. Nie pamiętam dokładnie. Wiem ze do siebie jak zmienialem to właśnie patrzylem i wybralem irydowe. Wpisz vin i zobacz jakie możesz, zastosować świece. Ja podając e92 325i luty 2007 nie mam w nim tej świecy LZF... Na moja tabelke się nie patrz bo wybieralrm wczesniej na chybił trafil bo nie wiedziałem z którego miesiąca masz auto.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja tebelka:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=WB32&mospid=49557&btnr=12_1417&hg=12&fg=05

 

Wyglada na to ze wstrzeliles sie idealnie...

 

 

 

Roznica w cenie spora..... BMW za swiece chce £20 gdzie NGK okolo £8-10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Norma z cena. Idz do sklepu albo zamow ma necie. Tylko bez specjalnego klucza nie zmienisz bo nie dojdziesz w gniazdo pierwszym lepszym.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma z cena. Idz do sklepu albo zamow ma necie. Tylko bez specjalnego klucza nie zmienisz bo nie dojdziesz w gniazdo pierwszym lepszym.

 

Jaki to ma byc klucz?

 

Chetnie sie zaopatrze....

 

Dynamometryczny mam wiec rozumiem ze jakas przedluzka z nasadka..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak z dluga nasadka tylko ścianki klucza muszą być w miarę cienkie inaczej nie wejdziesz kluczem do gniazda.a jaki to ci nie powiem niestety bo nie wiem :mrgreen: ja jak zmienialem to u szwagra który jest mechanikiem wiec po prostu dal mi klucz jaki trzeba i tyle. Dynamometryczm musisz mieć z mała skala bo z tego co pamiętam trzeba nastawić na 25nm

Nasadka byla rozmiar 14 chyba specjalna do świec

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z dluga nasadka tylko ścianki klucza muszą być w miarę cienkie inaczej nie wejdziesz kluczem do gniazda.a jaki to ci nie powiem niestety bo nie wiem :mrgreen: ja jak zmienialem to u szwagra który jest mechanikiem wiec po prostu dal mi klucz jaki trzeba i tyle. Dynamometryczm musisz mieć z mała skala bo z tego co pamiętam trzeba nastawić na 25nm

Nasadka byla rozmiar 14 chyba specjalna do świec

 

 

Ok dzieki za info. Poszukam cos i kupie. Bede zamawial te swiece:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NGK-SPARK-PLUG-1208-ILZFR6D11-BMW-3-SERIES-E92-2006-1208-/190939843544?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c74e6cbd8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będą dobre. Zdjęcie oczywiście ich nie przedstawia. Jak przyjdą to sprawdź na świecy czy numer jest ten co trzeba. Irydowa swieca ma bardzo cienka elektrodę środkową.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*

No to masz zła. Bkr6... to świece do silników m52 czyli starych z e46 e39 itd. Odstęp elektrod w tych swiecach jest 1.5mm

Do silnika n52 jaki jest u ciebie wchodzi

ILZFR6D11 lub

PLZFR6A11S ktore maja odstep elektrody 1.1mm.

Z czego pierwsza jest świecą irydowa druga platynowa.

]

 

Tak kolego masz rację, przepraszam i dzięki za czujność. Wkleiłem zły link

 

Do mojej E90 325i mam te:

Świeca zapłonowa High Power

NGK PLZFR6A11S

6

12120035915

$26.65

Kupione:

http://czescidobmw.pl/szukaj/12120035915.html

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czesc chlopaki.

chcialem sie was poradzic odnosnie samego klucza do swiec. Widzialem na tym filmiku, ze trzeba cos specjalnego i dla tego mam pytanie, czy taki zestaw z kardanem wystarczy?? Nigdy tego nie robilem i nie chcialbym skonczyc z rozbebeszonym i nieskonczonym autem.

Swieca NGK ZKBR7A-HTU.

 

edit: wlasnie zauwazylem, ze do swiecy potrzeba 14mm klucz, a w walizce jest tylko 16, 18 i 21 :duh: Jak dokupie sam klucz do swiec, to czy z tym wspomnianym kardanem da sie wymienic w BMW swiece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz zlota lopate!!!!!!!!!!!!

Akurat ostatnio wymienialem swiece w n43:

 

1) http://allegro.pl/nasadka-do-swiec-3-8-14mm-x-63mm-12kat-guma-i6623933881.html?snapshot=MjAxNi0xMi0xNVQxOTozOTo1N1o7YnV5ZXI7YjIyMzg2YzFiYzFmYWU3YmYxYzdkMTI1YjJlMTY4ZGRjZGYxMzA2MmI1MWExN2Q1Nzc5Y2M3MjhlMzE3ZThiYQ==

2) PRzegub 3/8 cala

3) Przedluzka 3/8 cala

 

Dziekuje do widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.