Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moim zdaniem z tauzena na bank wyłożył :D 1 roboczogodzina w bmw to 300zł plus części :norty:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórzy starają się tutaj wybitnie zabłysnąć gadką i elokwencją... Pewnie Wy piersi spróbujecie w tak głupi sposób, to w aso przepchnąć. I w taki sposób wam się to na pewno uda. :duh:

 

Normalnie kompletna wymiana sprzęgła w aso to coś koło albo dokładnie 900. Dla głupio cfanych w mojej opinii powinna ta usługa wynosić co najmniej 1800. I tak długo kasować takich ludzi, aż się chwasty wypleni w 100%.

 

END OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie łańcuch od pompy oleju (dolny) można pominąć, ale dwa: górny i środkowy z napinaczami to wg mnie podstawa przy wymianie.

Podobno najczęściej pęka ten górny od wałków, ale teraz rozkręcałem silnik z pękniętym środkowym (od pompy CR).

Wymiana tylko górnego jest kompletnie bez sensu.

 

Górny stary napinacz też jakoś dziwnie pracował (w porównaniu do nowego), więc akcja wymiany wcale mnie nie dziwi.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie i tak trzeba wymienić wszystko. Środkowego łańcucha nie wymieni się nie ściągając dolnego (do tego jeszcze trzeba ściągnąć miskę olejową). Ślizgi też są zmienione konstrukcyjne.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie wybieram , to juz troche najechane jest szkoda ze ci nie wsadzili całego nowego :) a ogólnie jestes zadowolony z obsługi ? jak nic sie nie dzialo nie szural ci lancuch to mogles jeszcze jezdzic , w późniejszym okresie jechać i wtedy by ci może wymienili caly?:)

 

Miałem nadzieję, że dają mi wszystko nowe, ale ponoć diagnoza wskazała, że łańcuchy są ok.

Zobaczymy, dostałem ustną gwarancje na 2 lata na napinacz, mam nadzieję, że pojeździ samochodzik jakiś czas bez awarii tego nieszczęsnego rozrządu.

 

Tak prywatnie, to uważam, że ta akcja serwisowa to wielka lipa i mam tylko nadzieję że wymienili mi ten napinacz chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę autem po wymianie rozrządu całego i powiem szczerze że mam mieszane uczucia ,ale od początku .

Po odebraniu auta przez dwa dni było super i nadal jest jesli chodzi o rozrząd ale są też pewne niedociągnięcia , np.:

-musiałem dokręcić opaskę od filtra powietrza i rury idącej do turbo bo była rozkręcona ,

- dwa dni po naprawie na postoju słychać z pod maski jakieś warczenie plastiku ,jak jadę i obroty są wyższe to jest super ale na światłach to irytuje .Patrzyłem osłonę górną silnika i jest na swoich prowadzeniach ,to co mogłem to posprawdzałem ale wyglądało dobrze . W tygodniu chyba przedzwonię do bmw gdańsk i umówię się na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić auto z silnikiem n47 ,jednak boję się rozrządu. I tu jest moje pytanie do was:

Czy BMW daje gwarancję na rozrząd, bo właśnie zastanawiam się co, jeżeli wymienią tylko napinacz a za np. 20tkm padnie rozrząd, czy może nowy napinacz wyeliminuje ten problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.