Skocz do zawartości

Koło dwumasowe? czy może coś innego?


luki19921

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegoś czasu zauważyłem dziwny dźwięk podczas odpalania i gaszenia silnika. Drży również gałka zmiany biegów podczas uruchamiania silnika, oraz na biegu jałowym. Silnik pracuje głośniej i również można zauważyć większe drgania. Czyżby to było Koło dwumasowe? może ktoś ma inny pomysł ? W piątek jadę na kompa i mechaniczne sprawdzenie silnika, ale teorii nigdy za mało, więc proszę o pomoc :)

 

Filmik :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum i YT filmików z szuraniem łańcucha w silniku, może to coś pomoże. Na moje ucho w tym nagraniu to on szura. U mnie przed wymianą dwumasy nie było takich stukań przy gaszeniu i odpalaniu oraz lewarek nie drgał. Otwórz maskę i sprawdź, jak układają się paski na rolkach w silniku oraz koło pasowe i napinacz na odpalonym silniku.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drgania to oczywiście, że poduchy. Ostatnio wymieniałem.

W kwestii pisku i głośnej pracy nie mają one żadnego wpływu. Może napęd pasowy? Wytarty pasek, napinacz do wymiany...

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drgania to oczywiście, że poduchy. Ostatnio wymieniałem.

W kwestii pisku i głośnej pracy nie mają one żadnego wpływu. Może napęd pasowy? Wytarty pasek, napinacz do wymiany...

 

Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz, napęd pasowy. Tydzień temu robiłem zatarte sprzęgło alternatora bo silnik chodził głośniej niż traktor i przy okazji wymieniłem rozrząd, ale to w VAG. Mechanik powiedział, że prawdopodobnie powtórka z rozrywki. W przyszłym tyg będę robił to wszystko, to dam znać co i jak już na 100%, zawsze się komuś może to przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=70&t=227572&hilit=wstrz%C4%85s+przy+odpalaniu ten silnik chyba już tak ma albo i nie? w każdym bądz razie ja też to mam ( silnik n47d20C) i wygląda na to, że nie tylko ja. Teorie są różne, zobacz link który podałem. Co do gałki biegów to ponoć normalne w tych autach, że trzęsie ( mi trzęsie :D )

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również spotykałem się z opiniami, że "ten typ tak ma" jednak nie jestem do tego przekonany w 100%. Możliwości jest sporo, poduszki, popychacze, dwumas, rozrząd itp. itd. Jeżeli się okaże, że faktycznie to jest "normalne", to będę wysoce zawiedziony i rozpocznę poszukiwania jakiejś R6 :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki lewarek u mnie tak samo lata, w ASO powiedzieli, że tak ten typ ma, mimo, że u mnie latał chyba bardziej. Zmieniłem po drodze skrzynie i dalej tak lata. Co do rozrządu mnie się wydaje, że jak siedzisz w środku to tak jakby delikatnie słychać ten rozrząd, ale na zewnatrz juz ja nic nie słyszę. Co do hałasu przy odpalaniu mnie się wydaje, że kiedys też tak miałęm, ale nie jestem pewien. Teraz mam nowy rozrząd to jutro sprawdzę, czy to tez słychac, ale byłoby dziwne gdyby to rozrząd na to wpływał.

 

Ostatnio u mnie tez diagnozowano koło pasowe z napinaczem, bo coś hałasowało z przodu silnika. Wymieniłem sam pasek, dziś odebrałem auto i nic nie hałasuje. Gdyby to było koło pasowe to ja Twoim miejscu bym sie tym nie przejmował skoro tylko takie masz objawy.

sprzedam skrzynie biegów na części od mojego n47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.