Skocz do zawartości

530i - Problem z ciśnieniem oleju?


Krzysztof89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pojawił się u mnie następujący problem. Po zrobieniu płukanki (LM Pro-Line Engine Flush), wymianie oleju (LM 5W40 Top Tec 4100) i filtra (Knecht) pojawił się następujący problem. Po odpaleniu auta świeci się kontrolka ciśnienia oleju przez ok 1-2 sek. Auto ma 263 tys. przebiegu. Czy jest to jakiś bardzo niepokojący objaw? Dodam, że gdzieś jest wyciek, którego nie miałem jeszcze czasu namierzyć, gdyż delikatnie czuć spalony olej po postoju.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie puścił zaworek w podstawie filtra oleju.

Częsta awaria. Przez to olej z puszki filtra oleju spływa do miski i po rozruchu zanim puszka się nie napełni to nie masz ciśnienia oleju.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem pojawił się po płukance to niech sobie to przeczytają wszyscy zwolennicy płukanek.Motor wypłukany i rozszczelniony,tyle płukanka zrobi w silniku.Olej wcześniej był taki sam czy zmiana była?

Spalony olej czyli wyciek który jest do zlikwidowania. Jeśli zaworem pomoże to tylko się cieszyć z wyplulanego syfu. Ty lejesz syntetyk czy też nie bo się boisz wypłukać metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był zalewany półsyntetyk a ty wlałeś full syntetyk to dlatego masz problem.Trzeba by zmienic spowrotem na 10w.Niestety czasami nie można sie cofnąć z olejem.Leje syntetyk ale wole zmenić olej co 10tysięcy zamiast kombinować z płukankami.Ale jak niektórzy kupują sobie perełki z toną nagaru wszędzie to trzeba kombinować żeby tylko remontu nie robić.Trzeba było wsześniej myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie puścił zaworek w podstawie filtra oleju.

Częsta awaria. Przez to olej z puszki filtra oleju spływa do miski i po rozruchu zanim puszka się nie napełni to nie masz ciśnienia oleju.

 

Dodatkowo po podniesieniu auta zauważyłem na misce małą plamę oleju z przodu silnika http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=1&t=9584, czy to może być dobry trop?

Czy ten zaworek można kupić/naprawić, czy konieczna jest wymiana całej podstawy filtra oleju?

 

Jestem świadomy tego, że kupiłem używane auto, które będzie potrzebowało małego wkładu finansowego, aby doprowadzić je do prawidłowego stanu, zatem nie będę się zrażał komentarzami typu. "wypłukałeś" silnik, do uszczelniania silnika służą uszczelki, a nie nagary...

 

Jeżeli był zalewany półsyntetyk a ty wlałeś full syntetyk to dlatego masz problem.Trzeba by zmienic spowrotem na 10w.Niestety czasami nie można sie cofnąć z olejem.

 

Przed zmianą oleju długo się nad tym zastanawiałem, planuję jeździć na tym oleju co najmniej do następnej wymiany i obserwować pracę silnika. Mam wrażenie, że po zmianie oleju silnik pracuje odrobinę ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, zatem nie będę się zrażał komentarzami typu. "wypłukałeś" silnik, do uszczelniania silnika służą uszczelki, a nie nagary..

:cool2:

 

Najlepiej to sprawdzić po nocy. Odkrecic filtr i sprawdzić czy nie jest pusto. Lub zapalić auto zgasić i zapalić. Jeśli za drugim razem kontrolka szybko zgaśnie to masz odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zaworek jest niewymienny. Takie rozwiązanie jest dowodem na to , że te auta opracował sztab ludzi znających się na rzeczy :cool2:

Trzeba wymienić podstawę filtra. < najlepiej w serwisie>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.