Skocz do zawartości

ZF 5hp18


mkoz_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczela ślizgać mi się skrzynia i muszę ja wymienic. W aucie jest zwykła a mam okazje kupić również 5hp18 tylko steptronic i chciałem się zapytac czy mozna ja po prostu wysadzić i będzie działać jak zwykla, czy te skrzynie maja np. inne wtyczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczela ślizgać mi się skrzynia i muszę ja wymienic. W aucie jest zwykła a mam okazje kupić również 5hp18 tylko steptronic i chciałem się zapytac czy mozna ja po prostu wysadzić i będzie działać jak zwykla, czy te skrzynie maja np. inne wtyczki?

 

 

A nie lepiej zrobić porządny remont tej co masz i będzie jak nówka? Przecież do końca nie wiadomo na co trafisz kupując 5hp18 używaną i do tego jeszcze przeróbki. Potem się okaże, że przeróbki zrobisz a skrzynia za pół roku zrobi numer jak dotychczasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole wymienić ponieważ podejzewam ze kompletny remont będzie kosztował ponad 2k pln a i tak nie bedzie to nowa skrzynia i spora jej część nadal będzie stara, a urzywane mogę dostać w cenie 200-250zl z cala instalacja, dźwignia zmiany biegów i co tylko będzie jeszcze potszebne. Juz silnik postanowiłem remontować i tylko jestem 1200zl w plecy ponieważ remont nic nie pomógł a silnik i tak muszę wymienic. Teraz mam tylko pytanie czy ktoś ,,wydobywał,, juz instalacje od tej skrzyni z e38 i czy jest to bardzo skomplikowane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tylko pytanie czy ktoś ,,wydobywał,, juz instalacje od tej skrzyni z e38 i czy jest to bardzo skomplikowane ?

Nie jest to porównywalne z naprawą promu kosmicznego, ale nie jest to też budowa cepa. Jeżeli masz średnie pojęcie o naprawach mechaniczno-elektrycznych to powinieneś sobie poradzić. Ponieważ przy wymianie skrzyni i tak musisz wymienić filtr oleju, to zamiana płyt będzie tak jakby "przy okazji"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole wymienić ponieważ podejzewam ze kompletny remont będzie kosztował ponad 2k pln a i tak nie bedzie to nowa skrzynia i spora jej część nadal będzie stara, a urzywane mogę dostać w cenie 200-250zl z cala instalacja, dźwignia zmiany biegów i co tylko będzie jeszcze potszebne. Juz silnik postanowiłem remontować i tylko jestem 1200zl w plecy ponieważ remont nic nie pomógł a silnik i tak muszę wymienic. Teraz mam tylko pytanie czy ktoś ,,wydobywał,, juz instalacje od tej skrzyni z e38 i czy jest to bardzo skomplikowane ?
Pozwoliłem zacytować sobie cały Twój post bo jest bardzo ciekawy...remont za 2000 zł????...Gdzie?...Używane po 200 zł z całą instalką?Remont silnika kosztował Cię 1200 zł?...I Ty dziwisz się,że auto nie do jazdy?No proszę Cię :) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole wymienić ponieważ podejzewam ze kompletny remont będzie kosztował ponad 2k pln a i tak nie bedzie to nowa skrzynia i spora jej część nadal będzie stara, a urzywane mogę dostać w cenie 200-250zl z cala instalacja, dźwignia zmiany biegów i co tylko będzie jeszcze potszebne. Juz silnik postanowiłem remontować i tylko jestem 1200zl w plecy ponieważ remont nic nie pomógł a silnik i tak muszę wymienic. Teraz mam tylko pytanie czy ktoś ,,wydobywał,, juz instalacje od tej skrzyni z e38 i czy jest to bardzo skomplikowane ?
Pozwoliłem zacytować sobie cały Twój post bo jest bardzo ciekawy...remont za 2000 zł????...Gdzie?...Używane po 200 zł z całą instalką?Remont silnika kosztował Cię 1200 zł?...I Ty dziwisz się,że auto nie do jazdy?No proszę Cię :) ...

 

Pianka uszczelniająca żółta do okien w Castoramie tyle kosztuje, bo trzeba jej kupić dużo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200zl kosztowała mie wymiana upg która nic nie dala ponieważ dalej wali kompresja w układ chlodzenia (prawdopodobnie krzywy blok). Podejrzewam ze koszt regeneracji skrzyni będzie mie kosztował ponad 2tys ponieważ same tarcze i wszystkie uszczelki kosztują prawie 1000zl. Plus do tego wysykla skrzyni w obie strony, nowy olej no i robocizna wiec z palca tej kwoty nie wyssalem. A mam do kupienia dwa steptroniki 5hp18, jeden od mechanika od którego będę brał silnik ponieważ ma e38 anglika na części a drugiego mogę kupić od gościa który sprowadził dla siebie e38 z Niemiec ponoć igła ale długo się nie nacieszył bo miał nią wypadek i cały bok skasowal. Silnik juz sprzedał a za skrzynie ze wszystkim co będę do niej potrzebował chce 250zl. 5hp18 to nie jest skrzynia która ma jakieś wady fabryczne i po jakimś okresie się rozpada tak jak te montowane w e32 z m60 gdzie praktycznie w każdej rozpada się kosz i nie ma wstecznego. Dla tego wole zaryzykować i wymienić na urzywana niż regenerowac. Tylko jak ktoś mógł by mi chociaz nakreślić jak wygląda sprawa przelozenia instalacji od tej skrzyni to był bym bardzo wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.