Skocz do zawartości

[E39 530d] Trzęsie przy dodawaniu gazu.


Curunir

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pojawił się - a w sumie od pewnego czasu narasta - następujący problem:

auto na pierwszym i drugim biegu przyspiesza ok i nic się nie dzieje. Natomiast od trzeciego wzwyż , jeśli nacisnę gaz mocniej , następują bardzo silne drgania budy. Im wyższy bieg tym gorzej, najgorsze w przedziale 2-3 tys rpm.

Dawniej występowało to tylko na 5, potem też na 4, a teraz powoli zaczyna się już na 3 biegu. Wydaje mi się też iż jest gorzej po przejechaniu ok 30 km, niezależnie od temperatury silnika. Trzeba wtedy bardzo delikatnie dodawać gazu to można jakoś jechać.

Wymienione: łącznik elastyczny wału, sprzęgło kompletne wraz z dwumasą, poduszki silnika i skrzyni, turbo, elektrozawór turbo, egr zaślepione.

Jakieś pomysły?

 

Niepokoją mnie też korekcje wtrysków, zrobione co prawda na zimnym , 5 minut po odpaleniu ale mimo wszystko dziwne. Auto nie kopci przy gazowaniu, silnik pracuje równo i nie trzęsie na luzie. Rzućcie okiem :)

http://www.iv.pl/images/00919305159079430966.jpg

Every weapon needs a master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1 wtrysk kiepsko, +/- 1 jest okej, prawie 4 to już nie bardzo.

Jak przyśpieszasz nie masz problemów ze spadkiem ciśnienia na CR?

Zrób próbę przelewową, wydaje mi się że czeka cię zrobienie przeglądu wtryskiwaczy, zwłaszcza tego 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju ciśnienie CR w normie. Niestety nie mogę zmierzyć w czasie jazdy bo mój laptop nie ma złącza COM :/

Choć wydaje mi się, że gdyby był problem z tym ciśnieniem to auto by nie przyspieszało sprawnie. Tymczasem przyspiesza ale występują opisywane problemy.

Postaram się jednak zmierzyć parametry w czasie jazdy.

Every weapon needs a master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.