Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb E 46


adamBMW-E-46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam skromne pytanie chcialbym przyciemnic szyby w swojej bestii doslownie chodzi mi o wszystkie szyby z wyjatkiem przedniej czolowej, chce przyciemnic tylnie 75 a przednie 60% i tak mysle ile foli mi trzeba na szyby?? i jaka folie kupic najlepiej ? i jakich rozmiarach? myslalem o M3 czy to dobre folie sa z tego co czytalem to sa najlepsze ale chce wasze opinie uslyszec moze ktos przyciemnial tymi foliami i wie jak sie poddaja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Według prawa przednie boczne oraz czołowa nie może mieć mniej niż 70% przepuszczalności światła. Wiec żeby nie mieć problemów przód możesz zrobić max 30% a tył to jak chcesz, nawet pomalować na czarno, Jeśli masz czujniki to jeszcze ujdzie, a jak nie to nie radzę za bardzo przyciemniać tyłu bo cofanie w nocy to jest porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego tyle ze tak jak kolega powyżej pisze i oprócz tego praktycznie przednich bocznych szyb nie można okleić z tego względu ze nawet przyklejając bezbarwna folie juz przekroczymy dopuszczalna normę tym bardziej ze szyby BMW sa juz fabrycznie przyciemnione delikatnie przynajmniej w coupé nie wiem jak w sedanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, większość aut ma porobione już te 30% są to takie jakby wpadające w zielony lekki, ciężko mi to określić. Nie zwraca się uwagi bo w każdym samochodzie tak jest, oprócz starszych malacz 125p itd... :) Nie pamiętam dokładnie czy na turbo czy na necie widziałem filmik gdzie facet lepi folie na szybę taką, która jest ciemna na maxa a przy pomiarze pokazuje fabryczną przepuszczalność :) słyszał ktoś coś? i nie mówię tutaj o piecowym przyciemnieniu tylko o folii właśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Swojego czasu zawodowo zajmowałem się przyciemnianiem szyb i 3M wcale nie są najlepsze. Do przyciemniania wybierzcie sobie folie serii sun-gard lub armorlite. Profesjonalne folie z bogatą paletą kolorów i dużą ilością stopni zaciemnienia.

Co do aplikacji.... Kolego jeżeli tego nie robiłeś to tylko zepsujesz materiał. Obecnie sam nie podjąłbym się oklejania u siebie - brak wręcz sterylnych warunków i brak odpowiednich narzędzi. Pamiętaj też o tym że folia rozciąga się tylko w jednym kierunku. Np. chcąc okleić tylną szybę musisz kupić bryt z długości rolki, a nie z jej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.