Skocz do zawartości

BMW e39 M47 2003 rok - Problem z przyspieszeniem


michal.sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Po raz kolejny zwracam się z prośbą do bardziej zaawansowanych i doświadczonych użytkowników bmw i proszę o poradę. Otóż moja M47 136 km jakiś czas po regeneracji pompy paliwa (vp 44) zaczęła wariować. Średnie spalanie na komputerze wzrosło o ok. 1,5 litra, ale co gorsze pojawił się inny dziwny objaw. Gdy silnik rozgrzeje się do swoich 90 stopni i jadę jednostajnie na 3, 4 lub 5 biegu, przy obrotach oscylujących w granicach 2000, po chwili bmw gdy chcę przykładowo kogoś wyprzedzić, nie chce przyspieszyć. Trwa to chwilę, jednak gdy zredukuję bieg i obroty wskakują na poziom ok. 3000, samochód zaczyna normalnie jechać i przyspieszać jak należy. Nadmieniam, że gdy nie jadę jednostajnie, ekonomicznie i co chwilę przyspieszam, zwalniam, to w/w objaw nie występuje. Odnoszę takie wrażenie, jakby jadąc jednostajnie, coś się przycinało, a gdy silnik przy redukcji wskakuje na wyższe obroty, to "coś" się odwiesza i samochód pięknie przyspiesza. Czy ktoś z obecnych na forum miał podobny objaw? Czy ktoś wie może co to może być?

 

pozdrawiam i błagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo zacząłbym od podłączenia auta pod kompa, a jak tam nic nie będzie to udać się do zakładu tam gdzie robili ci pompę (jeśli to gdzieś w okolicy). Nie wiem co by Ci tu więcej podpowiedzieć :?

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.