Skocz do zawartości

[e46] 320d ubywa płynu chłodniczego


slavers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam jakiś dziwny efekt ubywania płynu w aucie... tzn termostaty egr i główny wymienione na ori nowe...układ wiele razy odpowietrzany i nie było pęcherzyków tylko czyściutki płyn leciał

 

 

sprawa ma się tak jak doleje płynu na zimnym tyle,że wskaznik jest trochę nad(brzegiem wlewu) to robię trasę 200km...drugiego dnia 100km i nic cisza...stan ten sam...3 dzień stoi.. i jak odpalę na chwilę tzn na 10 minut..zgaszę..potem po południu tez na 10min... i był wtedy delikatnie tylko opadanie..i wczoraj zrobiłem trasę 50km(a przed tym poziom był deczko powyżej między min a max... przyjechałem dzisiaj po nocy -7 sprawdzam ile jest płynu a tutaj jest trochę poniżej wlewu czyli poniżej min a max... auto po odpaleniu lubiało zostawić białą zasłonę za sobą...olej czarny..nie widać ubytku...pod korkiem oleju nie ma żadnej mazi...wszystko czarne..świeże... końcówka wydechu z tyłu ma czarny osad..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każden jeden przewód sprawdzony... zdemontowałem dzisiaj od chłodniczki rurkę tą co idzie do EGRU i tam jak chłodniczka...gdzie te kratki to jak wziąłem palcem to prócz nagaru..było lekko mokro... tylko,że chyba tam powinno byc bo to centralnie pod termostatem EGR...pasowało by sprawdzić tam jak rurka karbowana...co do kolektora sie dokręca...ale teraz za zimno by wszystko rozbierać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ubywa płynu, a nigdzie nie widać wycieku to jest możliwość ze dostaje się on do silnika. Nie przybywa Ci czasem oleju, auto nie kopci...?

Jeśli nic nie widac w komorze silnika, looknij jeszcze czy pod dywanikiem pasażera masz sucho, może nagrzewnica przecieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź gdzieś do mechanika który sprawdzi Ci szczelność układu chłodzeni, w sensie będzie miał odpowiednie narzędzia.

U mnie ubywało płynu w e46 przez nakrętke na zbiorniczku wyrównawczym...Nie było śladów apłyn wyparowywał przez zaworek w korku :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale nie są to jakieś kosmiczne kwoty. Jednak tak jak mówiłem wcześniej, zanim zaczniesz coś wymieniać sprawdź u mechanika szczelność układu. Zakreci pompkę na wlew płynu nabije ciśnienie i sprawdzi czy trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.