Skocz do zawartości

Lighting system! Stop carefully


mirostaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Mam problem mianowicie wczoraj odpinałem klemę od akumulatora masową bo webasto nie chciało odpalić jak zaskoczyło poszedłem do domu

dziś po południu wsiadłem do samochodu a tu po odpaleniu wyskoczył czerwony samochód na podnośniku i błąd Lighting system! Stop carefully.

Nie działają kierunkowskazy,awaryjne,nie świeci wsteczny,ringi, podświetlenie wnętrza (cała deska i zegary)

Sprawdzałem bezpieczniki i nie znalazłem uszkodzonego.

samochodu jeszcze nie podpinałem do kompa bo mechanik nie miał dzisiaj czasu, jestem umówiony na jutro ale on twierdzi że może być PROBLEM z dolegliwością w mojej bmw

jak macie jakieś pomysły to bardzo proszę o porady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odpinałem akumulator, stał chyba z godzinę i dalej lipa

byłem samochodem u mechanika

i na kompie wyskoczyły błędy takie jak

 

-A3C1 informacja o nieprawidłowości (moduł przestrzeni na nagi FRM 0x4F0), odbiornik COMBI, nadajnik FRM

-A3B4 informacja o nieprawidłowości (stan oświetlenia 0x21A), odbiornik COMBI, nadajnik FRM

 

jeśli można bardzo proszę o pomoc !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie na aku masz dobre?

Wyglada na to, ze padl ci modul FRM.

 

Instrument cluster / Kombiinstrument:

- Fehler: FRMFA Fehler / LM Ausfall / LSZ alive Fehler

- Code: BMW A3C1

 

Moze wystarczy go na nowo przekodowac.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moduł ci odpowiada jak się z nim łączysz?? Jak tak to spróbuj go NCS,em zakodować i powinien działać. Jak jest brak komunikacji to sprawdź kable. Jak to wykluczysz to pewnie nowy/używany moduł trzeba będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo w swojej poprzedniej 320d z 2010r., modul FRM3 E9x LED, XE, AHL, niestety najdrozszy jaki byl, uzywke udalo mi sie kupic za 550 zł, kodowanie to już zrobiłem sobie sam.

 

Po wymianie, nawet bez kodowania powinno wszystko dzialac, ale moze rzucac jakimis bledami. Zalecana zmiana VIN i programowanie WINKFP. Oczywiscie numery VO musisz skopiowac z kasa do NFRM i wszystko bedzie ok.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.