Skocz do zawartości

Koszt odnowienia felg


lookaszus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jesteście w stanie podać mi przybliżony koszt odnowienia felg 18". Chodzi dokładnie o piaskowanie/szkiełkowanie, prostowanie felg (załóżmy że 4), toczenie rantów i ewntualne spawanie jednego ramienia i napawanie kawałka rantu. Lakierowanie się nie wlicza bo będę miał po znajomości. Jutro zrobię fotki i podrzucę dla poglądu. Czy taka operacja ma sens? Chodzi o to, że poprzedni właściciel nie dbał zbytnio o nie.

exxyLQyUj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update i oto jak wyglądają felgi.

Pierwsza

http://imageshack.com/a/img901/8805/OyjHJ3.jpg

 

Druga

http://imageshack.com/a/img661/4193/eziwDZ.jpg

 

Trzecia

http://imageshack.com/a/img538/6655/9xrfhM.jpg

 

Czwarta najbardziej styrana

http://imageshack.com/a/img661/9382/i6KFG9.jpg

http://imageshack.com/a/img673/1694/JjKSsn.jpg

http://imageshack.com/a/img540/2903/WGVvnv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Piaskowanie i lakierowanie to koszt około 450 zł za 4 sztuki.

 

2. Toczenie rantów przez "firmę" jest bez sensu. Weź pilnik i sam pojedź felgi. Zajmie Ci to trochę czasu ale jesteś w stanie sam to zrobić. Nie musi być rant na gładko pojechany, bo po pierwsze piaskowanie wyrówna a po drugie lakier ewentualne rysy zakryje.

 

3. Spawanie i napawanie - dogadaj się z jakimś warsztatem gdzie mają spawarkę - chociażby jakiś tłumikarz - ktokolwiek. Ponapawa Ci tam gdzie trzeba a i te lekkie pęknięcie cyknie. Pytanie czy to pęknięcie nie jest tylko powierzchniowe i nie jest pęknięty tylko lakier. Dasz takiemu magikowi 50 zł czy tam 100 w zależności od ilości smarków i gitara. Weźmiesz tak napawaną i pospawaną felgę do chałupy i drobnymi pilnikami czy to okrągłymi czy innymi wyprowadzisz do kształtu jaki ma być.

 

4 Prostowanie to koszt około 90 zł za sztukę. Pytanie czy trzeba prostować.

 

Jak coś mogę podesłać zdjęcia jak to u mnie wygląda - "toczenie" rantów pilnikiem, wyprowadzenie napawanych elementów. Miałem podobne "pęknięcie" jak Ty. Po zdrapaniu lakieru okazało się, że felga nie szturnięta ale dla pewności była spawana w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w końcu za odpowiedzi :P Ja nigdy nie odnawiałem felg i chciałem założyć najgorszy scenariusz. Theiss pocieszyłeś mnie takim wpisem i pewnie już w lutym zabiorę się za robotę. Jak skończę to wrzucę zdjęcia efektu końcowego. A swoją drogą to jaki kolor polecacie do srebrnego auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar tak to połatać to lepiej daj sobie spokój zaoszczędzisz kasy i stresu nie wyobrażam sobie roboty z pilnikiem i jakimś tam smarkiem na feldze :duh:

 

Czemu sobie nie wyobrażasz roboty pilnikiem? Za dużo roboty, czy nie potrafisz? (żeby nie było - nie szydzę tylko pytam :wink: )

 

Ostry pilnik i miejsce napawane na długości około 2 cm na rancie felgi pilnikowałem 5 minut z wyprowadzeniem odpowiedniej krzywizny.

Za takie napawanie w kilku miejscach zapłaciłem 50 zł - na każdej feldze "coś" znalazłem, co wg mnie można by poprawić. Napawanie felg w jakimkolwiek warsztacie to koszt większy. Znacznie większy.

 

Nie chce mi się iść do piwnicy i pstrykać, jak dałem radę. Pozostaje tylko pomalowanie. Pewnie obzdjeciuję całą akcję i przedstawię jak to wyglądało przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że za dużo roboty ja wyjątkowo dużo pracuję więc tego się nie boję czy potrafię :?: nie wiem nigdy nie zabierałem sie za coś takiego i nie zamierzam ponieważ obróbka felg pilnikiem to nie dla mnie no ale jeżeli ktoś potrafi ok byle był zadowolony z efektu końcowego :D Wypowiedziałem się co do usługi i ceny odnowy takich felg ponieważ naprawiałem podobne efekty jak kolega przedstawił na foto w warsztacie który tym się zajmuje koszt 600 pln zadowolenie 100% felgi jak z fabryki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałem się co do usługi i ceny odnowy takich felg ponieważ naprawiałem podobne efekty jak kolega przedstawił na foto w warsztacie który tym się zajmuje koszt 600 pln zadowolenie 100% felgi jak z fabryki :cool2:

 

Jasna sprawa :)

 

Ja nabyłem za koszt złomu komplet felg Stylig 160. Zostały przeze mnie po taniości napawane, po swojemu wygładzone pilnikiem na świeżym powietrzu. Zostało tylko malowanie i wiadomo co będę używał ;)

 

Koszt w sumie wyjdzie mniejszy, jakbym nabył w "idealnym" stanie "oryginalne" felgi, które nigdy "nie jeździły po polskich drogach" (twierdzenie "nie jeździły po polskich drogach" irytuje mnie jak mało co).

 

Zazwyczaj "idealność" wynika z regeneracji pokrzywionych i spawanych platfusów, które Stefan pomalował w stodole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj oglądałem alufelgi bo dla córki na zimową zmianę chcę kupi ale się wstrzymałem bo zauważyłem że od wewnętrznej strony felga jest lekko wgięta mało widoczne ale jest i się zastanawiam czy to ma znaczenie. Sprzedający mnie zapewniał że on tego nie widział i na tych felgach jeździł o nic nie odczuwał.

Teraz pytanie czy takie małe odkształcenia trzeba prostować ? czy nie ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jak jest bicie ,jeżeli jest małe wgięcie i nic się nie dzieje to nie ma takiej potrzeby. Mam w swojej miejscowości zakład wulkanizacyjny i facet zainwestował w maszynę do prostowania felg piękna sprawa hydraulicznie jest w stanie wyprostować niemal każde skrzywienie byle nie była pęknięta ,prostował mi 3 sztuki dość twarde felgi sam się tego obawiał ale wyszły pięknie przytulił po 50 dych od sztuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.