Skocz do zawartości

e46 2.0d99r-dogrzewacz webasto


gustaw100

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dzisiaj byłem na komputerze i wykazało mi błąd dogrzewacza a dokładnie swiecy i palnika

zamówiłem juz te czesci tylko panowie mam dwa pytania

po wymianie bede musiał jechac pod komputer i je ustawic ? czy wystarczy tylko wymienic i same błedy znikną?

i czy jak nie pokazywało mi błedu pompki paliwa webasta a z przewodu paliwowego nie leci paliwo to czy mozliwe jest to ze komputer odciał zasilanie pompki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ;) ale wyciagalem ta plytke ze 3 razy i nie dostrzeglem zadnych zmian ty to wy scieszce czy to w tych tranzystorach. Webasto szumialo.odpalo sie przy 6 stopniach.tylko nie grzalo . Na kompie pokazalo mi blad swiecy oraz palnika.

Kolego nie orietujesz sie czy go trzeba bedzie je jakos potem kodowac ? Ustawiac. Z tymi bledami to tez trzeba bedzie je kasowac czy same znikna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wcześniej napisał, błąd świecy to zazwyczaj skutek uszkodzonego sterownika,troche ich przewaliłem i wiem że świeca dość rzadko pada a jak już sie psuje to najczęściej przez demontaż z palnika bo sie lubi zapiec

błędy nie znikną ale piec z błędami bedzie odpalał (o ile jest sprawny sterownik)

aha on sie nie włączał tylko przewietrzał bo na starcie sobie wszystko sprawdza i jak nie widzi nieprawidłowości to dopiero odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. To teraz sam nie wiem. Jutro rano wyciagne jeszcze raz ten sterownik i sprawdze ;) zawioze do znajomego elektryka niech sprawdzi miernikiem. Kosz palnika ze swieca to ok.500zl w serwisie webasto. Wiec to troche pieniedzy ;/ dobrze by bylo zeby odrazu znalesc przyczyne ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli elektronik jeszcze nie robił takiego sterownika i do tego niema go jak sprawdzić to mało prawdopodobne aby go zrobił ale jeśli jest rozgarnięty to może go nie popsuje bardziej,trafiają mi sie czasem takie po próbie naprawy to jest czasem masakra :) elementy SMD w 3D itp :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilemm plytke wszstko ok. Kilka zimnych lutow.. ale to juz poprawionee

Prad dociera jak ido palnika i swiecy swiecy i pompki... ale kolega.elektro mechanik ppwiedzial ze to wlasnie moze byc pompki wiina i odcina. Start. I ze moze wyswietlac takie bledy palnika i swiecy ;) wstrzymalem sie z kupnem palnika i swiecy . Wrocimy do tematu po nowym roku odezwe sie. Co bolalo moja bunie ;)

Wesolych swiat pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie jest zwolennikiem naprawy pieca bo ma do sprzedania piec (zresztą niewiadomo ile pochodzi),

po pierwsze w piecu po naprawie niema nic do jakiegoś szczególnego uszczelniania

po drugie piec z taką usterką naprawia sie z dokładnym przeglądem i czyszczeniem za góra 250zł i kilka lat jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sash997 , miałeś przyjemność naprawiać webasto że się wypowiadasz ? :)

 

250 zł to naprawa samego sterownika , a jeśli cokolwiek jeszcze padło dochodzą dodatkowe koszty i szczelność pieca jest bardzo ważna aby nie było przedmuchów :)

 

Naprawiałem u siebie , a kupiłem całe auto na graty i po prostu mam 2-gie kompletne , działające , dlatego pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiam te piece i myśle że więcej naprawiłem od Ciebie :) 250zł to jest naprawa sterownika + wymiana świecy na sprawną lub palnika + czyszczenie,

oczywiście wymiana świecy zdarza sie bardzo rzadko,najczęściej co sie wymienia w piecu to palnik i pompka wody ale w tym przypadku błąd jednoznacznie wskazuje sterownik (lub co sie rzadziej zdaża świecę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.