Skocz do zawartości

[e36] Swap M52-M52TU "ELEKTRYKA"


mriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie z góry przepraszam moderatorów jeśli dany temat jest źle sformułowany.

 

Panowie mam problem

A wiec zakupiłem e36 w bardzo dobrej cenie z silnikiem M52(Ale niestety silnik był padnięty)

i zakupiłem silnik z e39[vin gr17862] z całym osprzętem wiązką(Stacyjką,ews)

Silnik wymieniłem jest już wsadzony do e36.teraz została kwestia elektroniki i tutaj mogę liczyć tylko na waszą pomoc, mam nadzieję ze mi pomożecie

Mam kilka problemów w e36 kosta z kompa była szeroka

w e39 jest parę kostek....ale pytania dotyczą :

zacznę od początku

W e36 mojej był komputer SIEMENS 5wk9 022 DME ms41.0 1.427 707 wymiana będzie na komputer od e39 Siemens DME ms42 5wk9037 7 505 255

(CHCE SIE wpiąć w instalacje samochodową od e36)

z kompa została mi kostka z uciętymi kablami i zastanawiam gdzie się nią wpiąć

Kostka ma oznaczenie AMP2-828 879-1 Bmw 1.378 137 (Wylatuje z niej 5kabli) gdzie je podpiąć pod moją instalacje pod maską.

 

Kolejny i moim zdaniem najważniejszy problem to PIN-4 z komputera wychodzi 40pinowa kostka o oznaczeniu : 965495 8 pa gf 30 amp 96 72 86 *z niej leci 20kabli (obstawiam ze to właśnie jest główne sterowanie silnika aczkolwiek mogę się mylić) w e39 te kable leciały do środka

 

no i jeszcze została kwestia ews jak podmienić ews z e36 na e39 (Szukałem magika co mi ściągnie ews z kompa od e39ale niestety nie znalazłem jedynie potrzebują całe auto,a auto teraz jest uziemione a e39 dawno nie ma)

 

EWS w e39 miał oznaczenia :

61.35-6 905 668

110 187

05393244

HW 03 SW 08

bakom 94.0580k.p

Mpt 1337

ALR 9437

ICP 050TC-95

 

Z tego EWS leci jedna kostka z 13cienkimi pinami

3grube piny

(które kable podpiąć i jak to połączyć z moją instalacją)

Która kostka odpowiada za pierścień wokół kluczyka i z którym pinem z kostki do kompa jest to spięte?

|

 

Stary EWS : od e36 posiada oznaczenia

61.35-8 362 33

bakom 0580 k.p

alr 9437

mpt 1337

Hw 021795

25811510

 

 

Które kable z kompa lecą do OBD i z jakimi pinami jakie kabelki połączyć?

Czy muszę ingerować w puszę z bezpiecznikami?Obstawiam ze właśnie kostka z 4go pina będzie podpinana w do pinów od e36 tylko niestety nie posiadam żadnych wiecej informacji,aczkolwiek moge się mylić.

(posiadam całą wiązke z e39 nawet z środka ale niestety jest pocieta gdyż stary właściciel chciał to wypalić na złomie)

Najważniejsza jest kwestia odpalenia....możę ktoś przerabiał podobny temat i mi pomoże?

bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I po co sobie życie komplikować nie lepiej było kupić goły słupek b28 na pojedynczym vanosie?

Na turbobmw ktoś ostatnio męczył podłączenie EWS3 to zajrzyj i poczytaj.Jest tam forumowicz o nicku forti i bez problemu usunie ews choć lepiej go zostawić.

Ta kostka z 5 kablami to do jakich pinów idą te kable?Bo pięć kabli to mi nic nie mówi.Mówimy o gniezdzie 9 pinów.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co sobie życie komplikować nie lepiej było kupić goły słupek b28 na pojedynczym vanosie?

Na turbobmw ktoś ostatnio męczył podłączenie EWS3 to zajrzyj i poczytaj.Jest tam forumowicz o nicku forti i bez problemu usunie ews choć lepiej go zostawić.

Ta kostka z 5 kablami to do jakich pinów idą te kable?Bo pięć kabli to mi nic nie mówi.Mówimy o gniezdzie 9 pinów.

 

Odpowiadam na twoje pytanie....dlaczego taki silnik? gdyż za silnik + skrzynia + cały osprzęt + wiązki wszystkie przewody zapłaciłem 1tyś.

 

Właśnie ta kostka z 5-kablami jest ucięta.... (Kostka ma oznaczenie AMP2-828 879-1 Bmw 1.378 137 (Wylatuje z niej 5kabli) gdzie je podpiąć pod moją instalacje pod maską.)

 

zdj : Dokładnie ta biała wtyczka ; https://imageshack.com/f/1nbmw1orgp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego link nie działa ale wiem o jaką wtyczkę biega.Niestety nie miałem doczynienia z takim silnikiem i jak mi nie napiszesz gdzie biegną te kable to nie pomogę.

Tu masz taki sam temat wystarczy sie zalogować

http://www.turbobmw.pl/viewtopic.php?f=8&t=4311&hilit=swap

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za zainteresowanie,słuchaj potrzebował bym rozpiskę pinów z kostki http://i.imgur.com/dBTYxFJ.jpg

oraz rozpiskę pinów gniazda 4go z komputera siemens ms42

 

http://i.imgur.com/4ojaxk6.jpg

 

to jest podstawą u mnie.bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz rozpiskę pinów gdzieś po środku

http://koti.kapsi.fi/~postimies/BMW/E39_M5/files/E39_Service_Manual.pdf

Co do złącza to niestety złącze x20 nie jest opisywane w schematach.Szukaj w google pod hasłem x20 m52

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.