Skocz do zawartości

webasto dym


Kanek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy webasto powinno normalnie załączyć się czyli około 30minut Jak w iDrive zaznaczę ptaszkiem inhepend herting a nie tylko na 3minuty z białym dymem (nie posiadam pilota) dodam że na temperatura była 0stopni

Co mogło paść ???

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiesz co ja miałem e46 z webasto i jak było zimno to spod lewego przedniego koła leciał lekki dymek było w firmie gdzie robia webasto w Olsztynie i powiedzieli mi że to norma że pompka podgrzewa rope i gdzieś spaliny musza uciekac nawet pokazywał mi taką jakby...hmm mini wydeszek zamontowany,

Dodam że webasto było dołożone w DE,

Ja bym sie nie martwił ale może ktoś sie jeszcze wypowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam mam pytanko czy webasto powinno normalnie załączyć się czyli około 30minut Jak w iDrive zaznaczę ptaszkiem inhepend herting a nie tylko na 3minuty z białym dymem (nie posiadam pilota) dodam że na temperatura była 0stopni

Co mogło paść ???

Proszę o pomoc

To że czasem Webasto lekko podymi, szczególnie po długim okresie nieużywania, to nic złego. Natomiast dłuższe dymienie i wyłączenie po 3 minutach to na 100% objaw nieprawidłowego działania piecyka. Na ogół wystarczy zdemontowanie i wyczyszczenie ale to już musi stwierdzić serwis Webasto. Mogą się podpiąć do piecyka bez zdejmowania i uruchomić testy. W serwisie BMW mogą nie ogarnąć tematu.

Pozdrawiam

Matrix2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat. Po demontażu i oglądnięciu co słychać w środku, padła decyzja o wymianie paleniska na nowe łącznie ze świecą. Nagaru było już zbyt dużo i za długo tam siedział. Na pewno trzeba zaglądnąć do środka, u Ciebie może być to tylko kwestia wyczyszczenia.

 

Do naszych piecyków pasuje palenisko w wersji z podgrzewanym przewodem paliwowym. Koszt całej imprezy w autoryzowanym serwisie Webasto w Krakowie to 1500zł. Od tamtej pory już nie dymi ani trochę, co najwyżej jest to para wodna w pewnym zakresie temperatur.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam skasowalem jakies bledy i odpalila tak jak napisalem wczesniej Dymi ale moze faktycznie mogla byc nieuzywana chodzila okolo 10minut jeden z wezy bym dosc cieply i bulgotala woda w trakcie wlaczania sie nagrzewnicy ale nie bylo cieplo w srodku auta. Czy to mozliwe ze jest zapowietrzony uklad ze tak bulgocze, dodam ze nie mam problemow z ogrzewanie podczas jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpaliło, ale zgaduję że padła pomocnicza pompa wody i brakuje wymuszenia obiegu. Webasto nie ma prawa gotować płynu. Sprawne Webasto grzeje płyn do ~75C, po osiągnięciu tej temperatury zmniejsza moc i po osiągnięciu ~60C znowu grzeje na całego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.