Skocz do zawartości

Mandat typu QUIZ


Theiss

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i kolegi, czy ktoś z Was miał w ostatnim czasie do czynienia z mandatem typu QIUZ, gdzie straż uprzejmie prosi o przyznanie się do wykroczenia, tudzież wskazanie kto zaś prowadził auto?

 

Dodam, że wysłali zdjęcie, na którym jest uwidoczniony kierujący - czy podobny do mnie nie wiem :wink:

 

Mam kilka pomysłów co z tym zrobić po lekturze tego i owego oraz konsultacji z kolegami radcami prawnymi, lecz pytam o Wasze doświadczenia w tej dziedzinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się bez numeru rejestracyjnego, że mówisz quiz?

Byłem ostatnio na straży w sprawie jednego z aut firmowych.

Na fotce czyjaś nieokreślona gęba. Funkcjonariusz pokazał mi to samo zdjęcie na monitorze swojego komputera.

Jakbyś paszportowe robił, ostre, w kolorze, niepozostawiające żadnych wątpliwości.

Efekt - najpierw niby żaden z pracowników tego dnia nigdzie nie jechał. Po pokazaniu oryginalnego zdjęcia delikwent musiał podkulić ogon i zapłacić (polityka firmy, pewnie jak w większości).

 

Powodzenia w bojach, może będziesz mieć więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na korespondencji jest widoczna, z tym, że "3" z rejestracji ma rozmazany dolny brzuszek i może wyglądać, że to jest "8".

 

Chodzi mi o inne podejście. Jutro w robocie posprawdzam aktualne przepisy i pójdę tą drogą:

1. czy straż miejska ma możliwość używania fotoradarów stacjonarnych - znalazłem gdzieś, że stoi w przepisach, iż straż miejska jest upoważniona do używania urządzeń rejestrujących a w innym przepisie jest to uszczegółowione, iż odbywa się to "z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących". Pytanie na ile te zapisy są aktualne. Nie chcę szukać dziś w internecie ustaw i rozporządzeń czy innym mądrych mądrości, bo mogą być nie aktualne. W robocie to uściślę na aktualnych przepisach.

 

2. Nie ma nigdzie pouczeń w owym wezwaniu o możliwości odmowy złożenia wyjaśnień, co godzi w skuteczność postępowania jakiegokolwiek - zawsze w każdym postępowaniu musi być pouczenie co do praw i obowiązków (sam urzęduje to wiem, że można skuchę zrobić nie powiadamiając i nie pouczając kompleksowo)

 

3. Zgodnie z wyrokiem trybunału, wezwania typu QUIZ są bezprawne.

 

Będę walczył a to dlatego, że ewidentnie fotoradar umiejscowiony by golić kasę. Droga do Wejherowa ulica Ofiar Piaśnicy. Jest tak: ograniczenie do 70, za nie długo znak obszar zabudowany i za chwilę fotoradar. Droga z górki, jedziesz spokojnie, widzisz 70, zwalniasz do 70 i jedziesz a tu jeb pstryk. Zresztą na mapach google widać jak to jest wszystko skonstruowane.

 

Jak mówię, nie dam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa w toku. Wysłałem dziś paszteta do straży. Narzeźbione 5 stron plus opinia prawna o niedopuszczalności używania przez straż miejską fotoradarów stacjonarnych. Papier przyjmie wszystko. Czekam na reakcję.

 

Jeśli ktoś chce się bawić i ma dobrych znajomych, rodzinę, która będzie chciała wziąć udział w zabawie, to jest jeden sprawdzony temat postępowania z wezwaniami typu QUIZ. Podpowiedź pochodzi od kumpla prawnika.

Straż wysyła wezwania, w którym chce byśmy przyznali się do wykroczenia, wskazali kogoś, bądź przyznali się do sklerozy. Podajemy, ze w tym czasie auto udostępniliśmy żonie. Żona dostaje kwit. Żona odpowiada, że w tym czasie użyczyła owe auto siostrze. Siostra dostaje kwit. Siostra stwierdza, że auto użyczyła koleżance. Koleżanka dostaje kwit itd. Po drugiej, trzeciej osobie wskazanej straż odpuszcza z róznych względów a zazwyczaj z tego, że mija czas na ustalenie sprawcy wykroczenia.

 

Ważne, by kwitów nie odbierać w pierwszym terminie, lecz przeciągać terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
lepiej nie kombinować - płać i płacz...

 

Pytanie, kto kombinuje ja czy straż miejska :mrgreen:

 

Odpowiedź: ja nie kombinuję, gdyż bronię się przed nie uczciwymi praktykami straży.

 

A wracając do tematu: kwit wysłany do straży i oczekuję na dalszy rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu ostatniego miesiąca dostałem 4 fotki z fotoradaru (dopiero poznaję Warszawę :twisted: ) za każdym razem zgłosiłem ze nie wiem kto prowadził i póki co jest luz.

 

Znajomy miał sytuację gdzie po pół roku dostał pismo ze porownali zdjęcia i to on prowadził i kazali raz jeszcze płacić mandat, szybkie pismo od prawnika i dopuścili...

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.