Skocz do zawartości

(e90 320i) branie oleju


makuspsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat z braniem oleju w tym silniku nie jest nowością, ale napisze i ja. Beta bierze w chuj oleju mniej wiecej 500-700 ml na bak paliwa. Jestem umówiony w styczniu na wymiane uszczelniaczy zaworów, koszt nie jest taki aż duży. Straszą mnie że na tym może sie nie zakończyć, a będzie trzeba wymienić pierścienie. co o tym myślicie?

 

Drugi problem to utrzymywanie obrotów ma czasami takie fazy że obroty spadną do 600 wrócą raz do 500 i nagle do 1000 i spowrotem do optymalnych. Zauważyłem także, był przypadek dałem gazu na 1000 odpuscilem i zszedl na prawie 500 i był leciutkie zgrzytki i wrocil na obroty. Na komputerze Vanos,dawki wszystko jest zajebiście ;). Mechanicy mówili że możliwe że sondy od nagaru przez spalanie oleju sie zabrudził i szaleje i z opóżnieniem podaje sygnały. Powiedzieli żeby wymienić te uszczelniacze, dolać dobry preparat na czyszczenie silnika z zanieczyszczen wyjezdzic to do rezerwy, dolac do połowy czystego paliwa bez dodatków i do rezerwy i wtedy do połowy z preparatem na czyszczenie ukladu paliwowego. Co o tym wszystkim myślicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez obroty dziwnie się zachowują. I też słyszałem od swego mechanika ze mogą na to wpływać sondy. Wymianę uszczelniaczy bez demontażu głowicy odradzał a koszt wymiany z demontażem to 2,5 - 3 tys.

W jakiej cenie będziesz sobie te uszczelniacze wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście myślę tak viewtopic.php?f=70&t=252029 :cool2:

 

Chyba nic więcej w tym temacie nie da się dodać, wszystko jest na forum. Sprawdź sobie jeszcze pompę vacuum, miskę olejową, korek wlewu oleju itp. bo z tych miejsc też lubi uciekać olej. Tu 10ml, tam 20ml i się uzbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś kto się podejmie wymiany w tej kwocie to chętnie do niego się udam. U mnie auto jest zagazowane, na początku jak jeździłem na benzynie to max był 15 a min to gdzieś 12-13l. Spalanie w Warszawie oczywiście. Natomiast w trasie jak jadę 120 to spalanie jest równo 7l. Po zagazowaniu mogę sobie pozwolić o wiele wyższe prędkości xD

Mechanik mówił że to jest bez sensu tylko uszczelniacze wymieniać, i nie zobaczyć na zawory z pierścieniami. Może i jest bez sensu w Oplu czy VW ale kiedy mam zapłacić 300 lub 3000zł to dla mnie jest to ogromna różnica. Spalanie oleju to 1l/1tys. Jeśli jest ktoś w Warszawie lub okolicy chętny do wymiany uszczelniaczy to proszę dać znać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli jest ktoś kto się podejmie wymiany w tej kwocie to chętnie do niego się udam. U mnie auto jest zagazowane, na początku jak jeździłem na benzynie to max był 15 a min to gdzieś 12-13l. Spalanie w Warszawie oczywiście. Natomiast w trasie jak jadę 120 to spalanie jest równo 7l. Po zagazowaniu mogę sobie pozwolić o wiele wyższe prędkości xD

Mechanik mówił że to jest bez sensu tylko uszczelniacze wymieniać, i nie zobaczyć na zawory z pierścieniami. Może i jest bez sensu w Oplu czy VW ale kiedy mam zapłacić 300 lub 3000zł to dla mnie jest to ogromna różnica. Spalanie oleju to 1l/1tys. Jeśli jest ktoś w Warszawie lub okolicy chętny do wymiany uszczelniaczy to proszę dać znać : )

 

napisz lub zadzwoń do : gorlik79(forumowicz mechanik Legionowo) ma dobre ceny, p. Andrzej AutoGaj (raszyn) dobre ceny specjalizuje w bmw

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymieniłem uszczelniacze bez demontażu głowicy u p. Andrzej "AutoGaj" w Raszynie, tel: 511127643.

Koszt wymiany 600zł (uszczelniacze w cenie)

Przed wymianą auto brało 1l oleju na 1 tys km.

Po wymianie i przejechaniu 2tys km poziom cały czas na MAX.

Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi. Szkoda że przez rok dolewałem oleju a nie wymieniłem uszczelniacze od razu. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.