Skocz do zawartości

[E82] Nie działająca szyba kierowcy, błąd 9CC7 Hall Sensor


Rekomendowane odpowiedzi

Opis: Przymarzła mi szyba bezramkowa, przy otworzeniu drzwi powinna się delikatnie opuścić (czego nie zrobiła bo przymarzła do dolnej uszczeliki), sterownik szyby zgłosił błąd systemu Anti-Trap, silnik szyby nie reguje na próby podniesienia/opuszczenia szyby... Po wciśnięciu guzika opuszczania szyby słyszę jedynie klik w FWM (foot well module) i nic się nie dzieje - prąd nie idzie na silnik?? (idzie tylko silnik jest zablokowany)

 

Działanie i poszukiwanie: Diagnostyka za pomocą ISTA-D przyniosła kod błędu 9CC7, jednak bo edycji sterownika i wykonaniu inicjacji szyby nic się nie dzieje :( wg. programu funkcja zakończona pomyślnie i wszystko powinno działać, szyba jak nie działała tak nie działa... W "window motor regulator" silniki podnoszenia szyby jest dziadostwo, które nazywa się Hall sensor, który odpowiada za zablokowanie silnika aby 1. nie przytrzasnąć np. wystającego dziecka, 2. chronić silnik podnośnika szyb przed spaleniem. Sensor Hall blokuje zatem skutecznie silnik jeśli napotka opór przy podnoszeniu lub opuszczaniu szyby.

 

Rozwiązanie: No niestety musiałem rozebrać drzwi, co jest raczej prostą sprawą (-3 na zewnątrz) plastkiki i korki nie pękły zatem śmiało można, aby dobrać się do silnika... przyłożenie dodatkowego zasilania (zewnętrznego) nie uruchomiło silnika... Myśl: spalił się dziad będzie trzeba kupić nowy... Wymontowałem silnik, pooglądałem, nie nosił oznak zwarcia bądź woni spalenia :(, zamontowałem silnik, dalej nic... troszkę poszukiwań - tu dowiedziałem się z literatury ISTA-D, że zabezpieczenie jest wbudowane w silnik (jakieś tam zapadki)... wziąłem młoteczek (mały) do ręki i delikatnie opukałem metalową i plastikową część silnika - POMOGŁO !!!!! SILNIK ODWIESIŁ SIĘ... system nie stwierdza błędów, szyba opuszcza się i podnosi!!!!

 

A w ASO usłyszałem: auto do przeprogramowania (sterownik FWM) no i możliwa jeśli to nie pomoże wymiana silnika podnoszenia szyby - koszt nie adekwatny do opukania go młotkiem...

 

pozdrawiam Kozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem potwierdzić działanie metody.

Na skutek przymarznięta szyba nie opuściła się przy otwieraniu drzwi. W moim przypadku błąd 9CC8 dotyczący szyby od strony pasażera. Demontaż boczka, opukanie silnika młoteczkiem i podnośnik śmiga jak nowy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam podobny problem w serwisie powiedzieli że silniczki do wymiany koszt ok 2 tyś zł.

Choć myślę że nie są spalone bo opuściło obie szyby na wysokość do otworzenia drzwi i tak zostało obie szyby nie reagują na opuszczanie i podnoszenie.

Wyskakuje błąd a po zgaszeniu silnika błąd gasnie, a gdzie szukać jak rozebrać dzrzwi??

Proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki możesz mi jeszcze powiedzieć czy jet możliwe żeby oba silniczki się spaliły?

Szyba tylko od strony kierowcy przymarzła i się nie otworzyła od strony pasażera opuściła sie i zamkneła po dojechaniu na miejsce obie szyby przestały działać. Obie zostały w tym samym miejscu znaczy delikatnie opuszczone jak do otwarcia drzwi i tak zostały.

U mnie nie ma na to mocnych podobno inicjacja nic nie dała. Jest jakiś dodatkowy bezpiecznik od szyb??

co tu robić?? :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.