Skocz do zawartości

[E87] Pomoc w wyborze auta


bezel141

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Cały czas zastanawiam sie nad kupnem auta dla siostry.

 

Na pewno to będzie benzyna, lecz sporo jest o wadliwości rozrządu w 116i przed liftem, jak jest z tym rozrządem po lifcie?

 

Mam do kupienia u znajomego 118i 2006r czyli przed liftem, na zwykłym wtrysku. Jakbyście porównali awaryjność 116i po lifcie i 118i przed, moc jest bardzo podobna, spalanie w 118i większe ze względu na wtrysk..

 

Jeżeli w lifcie 116i poprawili rozrząd może zastanowić sie nad 116i po 2007r?

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jaki przebieg mają te auta? i z tego co wiem chyba są na pasku nie na łańcuszku więc ja na twoim miejscu od razu bym zmienił rozrząd i cieszył się z jazdy kolejne parędziesiąt tysięcy kilometrów;-) a nie zawracał sobie głowy czy zmienić, czy nie zmienić, robisz i spokojna twoja wyczesana;-) :cool2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym;-) przykładowo no to jak ma już nalatane 200Tyś i się nie odzywa to myślę ze nie jest to felerna sztuka, o których często piszą, i spokojnie zrobi drugie tyle;-) w n47 ponoć padały rozrządy jak muchy ja mam przejechane 210tyś mój znajomy 315tyś i rozrząd nie był wymieniany, cisza spokój praca idealna, samochody z 2007 roku wszystko zależy jak ktoś wcześniej tym autem jeździł i o nie dbał, więc brać z pewną historią. bo może kiedyś już był w tych samochodach o których piszesz wymieniany ten felerny napinacz.?

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 130i :cool2:

 

 

HAha, to ma być samochód siostrze która nie dawno zaczęła przygode z motoryzacją :D

 

Szukam łąego ekonomicznego silnika, który posłuży dojazdom do pracy 20km

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lifcie 116i bezproblemowa o ile ktoś dbał o auto, spalanie w mieście w okolicach 9 litrów, moc silnika na miasto wystarczająca w trasie tez daje rade z jednym pasażerem, przy 4 osobach i pełnym bagażniku w trasie muł straszny a jak jeszcze włączysz klime ……

 

wszystkie 1 są na łańcuszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jezdze 118i 143km i na razie nie moge zlego slowa powiedziec.

Jezdzilem dwa lata type rem 200km - niby 6,6sek do setki, ale po tygodniu juz byl za wolny. Potem pojezdzilem m3 kumpla i mi sie przesunela percepcja szybkich aut :)

 

Moim zdaniem zarowno 120 jak i 118 sa po prostu autami miejskimi a nie bestjami, a roznica w cenie +5k pln za 120i (na mobile.de) wydala mi sie nieuzasadniona. Poza tym postawilem sobie limit 45k i nie chcialem wiecej wydac na 1er.

 

Pytanie ktore mnie nurtuje od jakiegos miesiaca - jak sie ma dynamika w miescie118i do 120i i do diesli - moze ktos sie wypowie, bo sam chcialbym potwierdzic slusznosc swojej decyzji !! :)

 

Niby 118i LCI ma takie same 0-100 co 120i pre-LCI, ktorym sie przed liftem zachwycano. Pytanie jak sie maja osiagi na papierze a jak prawdziwa jazda, responsywnosc i generalnie odczucia w aucie, a nie w statach.

Ja mam jedynie odniesienie do 116i 115km ktore bylo tragicznym mulem.

 

Ps1.

szukalem 130i w 5 drzwiach, ale w pl posucha

120i same golasy, nawet bez xenonow. Nie dzieki.

 

Ps2

Diesla nie chcialem do to auto stricte po centrum, zero tras.

 

Ps3

Czy przy 90k km rozrzad juz sie moze odzywac ? Nie znam typowych odglosow rozrzadu wiec ciezko mi to stwierdzcic...

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie subiektywne wrażenia z jazdy 116i 2,0 z rczna skrzynia i M pakietem dawały lepsze odczucia dynamiki po mieście niż z mojego 123d z automatem.

W kwestii pierwotnego pytania myślę że 118i będzie do miasta ok. Znajomy ma taki silnik bodajże 129KM i jest bardzo zadowolony, także s bezawaryjność.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.