Skocz do zawartości

BMW 318 TDS Drgania powyżej 100km/h


ToNieJa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie...Posiadam BMW E36 318TDS jestem jej szczęśliwym posiadaczem ale jest jedna sprawa która nie daje mi żyć :mad2: Mianowicie do prędkości 100 km/h w środku jest cichutko wszystko tak jak powinno być w BMW.Przy prędkości 120 km/h zaczyna sie dziwny huk którego nie idzie w żaden sposób zlokalizować jest to praktycznie bez dźwięczne po prostu w samochodzie zatyka uszy...Jest wrażenie jakby sie leciało samolotem(jak ktoś nie latał to bardzo podobne do tego przysłowiowego helikoptera gdy sie otworzy okno z tyłu samochodu).Może postaram sie opisać co już zrobiłem w kierunku wyeliminowania tego dźwięku...A wiec:

1.Wydłużenie końcówki tłumika (tak aby wystawała poza zderzak) nic nie dało

2.Wymiana łożysk (jest o tyle lepiej ,ze nie słychać łożysk :D )

3.Zabawa z regulacją silnika. Podejrzewałem,że silnik przy wyższych obrotach mógł dostawać jakichś wibracji a więc pobawiłem sie to sie chyba nazywa kont wyprzedzenia wtrysku czy jakośtak nie wiem ale orygialnie jest na 3 mg. Końcowo tak i zostało.Tak jak wyżej nic to nie dało.

4.Wymieniłem sprzęgło (była już taka konieczność ) zauważyłem,ze na skrzyni są lekkie luzy myślę,że to może być przyczyna ale pewny nie jestem czekam na jakiś komentarz.

No i ciekawostka rozpędzam sie do 140 km/h wrzucam luz lub wciskam sprzęgło i huk staje sie mniejszy...

5.Zakładałem z 3 komplety kół stalowe,aluminiowe felgi i na oponach zimowych czy letnich jest to samo.

6.Wymieniłem poduszki pod silnikiem dalej to samo...

Jeszcze jedną ciekawostką jest to,ze powyżej 150km/h wszystko wraca do normy.... :mad2:

Robiłem w tym samochodzie w ch*j różnych kombinacji których nawet już nie pamiętam liczę na jakąś radę miło by było bo już mi brakuje pomysłów jak na razie to tylko podkręcam volume...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić olej w skrzyni i moście ( dyfer ), jak by to były łożyska lub opony to przy wyższej prędkości robiło by się głośniej. Najlepiej przepłucz skrzynię i zalej nowy olej to samo w dyfrze. Wystarczy ,że w dyfrze będzie za niski poiom oleju i też może huczeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem sprzęgło to wał na podporze luzów zdaje sie nie miał ale nie powiem abym to bardzo dokładnie sprawdził bo w sumie to nawet nie wiem jak a miejsca tam tyle,ze komar ch*ja nie wciśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.