Skocz do zawartości

Wtryskiwacze CR bmw e46 2.0d 150km


radekracer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie wtryskiwaczy do mojego modelu, muszę je wymienić, znalazłem z 2005 r z 320cd z małym przebiegiem, niestety numer BOSCH nie zgadza się. U mnie jest 0445110131, a na tych z 2005r. 0445110161. Czy to robi jakąś zasadniczą różnicę, czy mam sobie odpuścić temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam o tym żadnej wiedzy, ale zastanów się. Po coś te numery części są. To nie jest Polonez czy Maluch że jak włożysz coś innego i ew. wyregulujesz to będzie grało. Tutaj chodzi o wtryski sterowane elektronicznie. Wystarczy, że inżynierowie w BMW minimalnie zmienili w nich charakterystykę i będą inaczej reagowały na sygnały z komputera sterującego, a wtedy silnik nie będzie działał prawidłowo. Ja bym nie zaryzykował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radekracer witaj !

Podam Ci linka na temat kodowania wtryskiwaczów to może ci pomóc w odpowiedzi na twoje pytanie.

http://www.commonrailforum.pl/dlaczego-nalezy-i-jak-kodowac-wtryskiwacze-common-rail-ima-t1841.html

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do wtryskiwaczy EURO 4 wmontowanych do silnika z EURO 3 to przerabiałem temat i niestety nie podchodzą, silnik kopcił na czarno przez niespalone paliwo, palił 11 l/100, ale miał "szpica" przy przyspieszaniu :D . Także nie dało się zakodować bo komputer nie przyjmował kodów więc nie ma co nawet zawracać sobie głowy. Sprzedałem wtryski E4 i zakupiłem takie jak miały być i w tej chwili nie mam żadnych problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.