Skocz do zawartości

Sterownik świec żarowych BMW E65 730d


Piotr1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich! Mam pytanie odnośnie sterownika świeć żarowych, dokładnie gdzie on się znajduję bo muszę go wymienić iż auto z rana po odpaleniu jakieś parę sekund nie równo pracuje, wymieniłem wszystkie świece żarowe na nowe, a problem jest nadal, komputer wywala błąd sterownika. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego cuda. pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem ze sterownikiem, okrągła wtyczka która go zasila była wypalona!

Też myślałem że to świece ale po zdjęciu kolektora stwierdziłem ich brak zasilania, więc chcąc odłączyć sterownik zlokalizowałem problem. Sterownik znajduje się pod świecami żarowymi, przymocowany do bloku silnika, jest dosyć trudne dojście do niego po zdjęciu osłony silnika.

Pozdrawiam. tel 504 860 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za pomoc. Jutro będę działać rozumiem że w razie problemu mogę się kontaktować :) dzięki i pozdrawiam

Witam.

Miałem ten sam problem ze sterownikiem, okrągła wtyczka która go zasila była wypalona!

Też myślałem że to świece ale po zdjęciu kolektora stwierdziłem ich brak zasilania, więc chcąc odłączyć sterownik zlokalizowałem problem. Sterownik znajduje się pod świecami żarowymi, przymocowany do bloku silnika, jest dosyć trudne dojście do niego po zdjęciu osłony silnika.

Pozdrawiam. tel 504 860 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Obejdzie się bez ściągania kolektora. Dwie nakrętki m10 odkręcić na giętkiej przedłużce, następnie zwinne łapki, wyciągnięcie dwóch wtyczek (warto psiknąć wd-40 zapiekają się, często trzeba siłą podważać) po uwolnieniu modułu od wtyczek, bez problemu można go wyjąc pod wężami wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.