Skocz do zawartości

Problem z plynem w chlodnicy


peruzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....Moze ktos bedzie w stanie cokolwiek pomoc.??Posiadam E30 Z silniczkiem 1.8. od jakiegos czasu zauwazylem wyciek ktory pojawia sie pod samochodem.Napewno jest to plyn z chlodnicy gdyz maleje jego poziom.Olej w silniku czysty, wiec napewno nie idzie do silnika.Wiec wiem ze na 100 procent wycieka mi plyn z chlodnicy.Teraz najdziwniejsze jest to ze gdy silnik pracuje jest rozgrzany czy zimny chodzi prawidlowo oczywiscie przy odpowiednim wczesniej uzupelnieniu plynu.Gdy chce zlokalizowac wyciek to nie ma go...Po prostu przy pracujacym silniku nic nie cieknie.Nawet mechanik mi nie zlokalizowal wycieku bo nie bylo.....Wiec niby okej ale nie do konca, jak samochod postoi dluzej lub noc na zgaszonym silniku to wyciek sie pojawia pod nim?????Pytanie skad???Nie moge go zlokalizowac :(

Obstawiam ze pompa wody, ze z niej gdzies cieknie ale nie mam pewnosci. Moze ktos mial juz taki przypadek???Jak tak to prosze o pomoc, porade. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najczeście rozszczelnia się na łączeniu chłodnicy ze zbieroniczkie wyrównaczym. Plama jest typowo pod chłodnicą to tam szukaj problemu. Oczywiście problem moze być z samą chłodnicą która ze starości już może puszczać na łączenia obudowy z rdzeniem.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możę też pompa wody puszcać, jesli jest to pod rozrządem. Po jeździe posyp silnik jakąś mąką. Rno będzie na niej widać ślady po cieknącej cieczy. Taki trochę banalny sposób ale dość skuteczny w szukaniu wycieków.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że z przodu jest osłona pod chłodnicą i sięga do silnika, więc to że plama jest bliżej motoru może nic nie znaczyć.

Niektóre warsztaty, np. gazownicy mają taki fluorestencyjny preparat który wlewa się do chłodnicy, a następnie świeci się lampą ultrafioletową i widać wyciek.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.