Skocz do zawartości

zminana opon ROF


zan1zan

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

zdaję sobie sprawę, że dla znafców :D BMW to pytanie jest lamerskie, ale ja jestem jeszcze za świeży , a mianowicie:

 

czy do założenia opon typ POF jest potrzebna jakaś specjalna maszyna, lub technika, czy poradzi sobie z tym każdy rozgarnięty wulkanizator ?

 

 

dodatkowo to zapytam, czy jeśli macie drugi komplet felg to oryginał, czy zamiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako drugi ( zimowy ) komplet mam OZ ( takie http://www.schmer.pl/konfigurator-felg/felga/73046 ).

 

Co do maszyny, to wiem że są specjalne i wcale nie tanie; zakładam w warsztacie który posiada ten sprzęt.

 

parametry tego OZa trochę się różnią od fabrycznych - orientujesz się jak BMW na to patrzy ( pod kątem gwarancji ), bo gdzieś wyczytałem, że mogą robić problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako drugi ( zimowy ) komplet mam OZ ( takie http://www.schmer.pl/konfigurator-felg/felga/73046 ).

 

Co do maszyny, to wiem że są specjalne i wcale nie tanie; zakładam w warsztacie który posiada ten sprzęt.

 

parametry tego OZa trochę się różnią od fabrycznych - orientujesz się jak BMW na to patrzy ( pod kątem gwarancji ), bo gdzieś wyczytałem, że mogą robić problemy

 

chodziło mi o pokazanie felgi, parametry są takie same jak ( prawie bo na zimę mam 255 na przodzie i tyle ) oryginały. Jedyny problem to czy masz osobne czujniki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako drugi ( zimowy ) komplet mam OZ ( takie http://www.schmer.pl/konfigurator-felg/felga/73046 ).

 

Co do maszyny, to wiem że są specjalne i wcale nie tanie; zakładam w warsztacie który posiada ten sprzęt.

 

parametry tego OZa trochę się różnią od fabrycznych - orientujesz się jak BMW na to patrzy ( pod kątem gwarancji ), bo gdzieś wyczytałem, że mogą robić problemy

 

chodziło mi o pokazanie felgi, parametry są takie same jak ( prawie bo na zimę mam 255 na przodzie i tyle ) oryginały. Jedyny problem to czy masz osobne czujniki czy nie.

 

czyli masz 9Jx19 ET 48 ?

lato masz 2 rozmiary ?

ja mam na szczęście bez czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

pamietam,w poprzednim aucie,e70 x5 , zamontowalem nowe felgi ,niestety nie originalne bmw i pojezdzilem tylko miesiac na nich,nie wytrzymaly ciezaru auta oraz opon RFT i popekaly.Obecnie w F15 zmienilem opony na zime.felgi zostaly te same, tez M pakiet 20'.Planuje na lato nowe felgi,ale napewno nie kupie nic co nie jest zalecale przez BMW.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

pamietam,w poprzednim aucie,e70 x5 , zamontowalem nowe felgi ,niestety nie originalne bmw i pojezdzilem tylko miesiac na nich,nie wytrzymaly ciezaru auta oraz opon RFT i popekaly.Obecnie w F15 zmienilem opony na zime.felgi zostaly te same, tez M pakiet 20'.Planuje na lato nowe felgi,ale napewno nie kupie nic co nie jest zalecale przez BMW.

pozdrawiam

 

napisz czy te nie oryginalne to jakieś markowe, czy chińszczyzna ?

zalecane przez BMW są tylko te z ich sklepu :mrgreen: , nawet nie chcą polecać z E70 mimo, że mają te same wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnosząc się do pierwszego pytania, to tak, są potrzebne inne końcówki na "łyżkach" do osadzania opony na feldze, czy jak tam się to nazywa. Chodzi o to, że RFT maja dłuższe kołnierze i są twardsze. Stosowanie standardowych maszyn o krótkich końcówkach może je uszkadzać. I nie chodzi tu o gwarancję, lecz o bezpieczeństwo podróżujących. Na forach jest dużo ostrzeżeń przed wulkanizatorami mówiącymi " sprzętu nie mamy, ale damy radę". Tak, poradzą sobie, czasem nawet bez uszkodzenia opony. Ale kto chce ryzykować i czy warto oszczędzać 20 zł na sztuce?

Ja zawsze używałem drugiego kompletu kół. Zostały mi nawet oryginale felgi od X5 E70 (Star Spoke 210) 18', które tanio odstąpię. Zainteresowanych proszę o kontakt na prive lub info@lilie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.