Skocz do zawartości

[E46] 330Ci (M54B30) Piszczenie - lokalizacja problemu?


Mr_Zimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem. Wsiadając dzisiaj do samochodu (1 dzień stało w garażu) po przekręceniu kluczyka do pozycji 2 (zapalają się kontrolki itp) usłyszałem dosyć głośnie piszczenie. Trwało ono ok. 3-4 sec, po czym przestało. Po "odpaleniu" samochodu, znowu zaczeło piszczeć. Przy zamkniętych szybach słychać w środku jednostajne piszczenie cały czas.

 

Próbowałem zlokalizować to piszczenie. Niestety ciężko określić co to może być. Słychać je dosyć dobrze praktycznie w każdym miejscu (najbardziej w okolicach filtra powietrza) na zewnątrz pod samochodem... Nie mam pomysłu co to może być.

 

Ostatnio wymieniałem (5 dni temu):

- filtr kabinowy, powietrza, paliwa, oleju

- olej

- płyn chłodniczy

 

Brak mi pomysłów co to może być.Może ktoś z was miał podobny przypadek? Przydałby mi się jakiś punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić. Dźwięk wydobywa się jakby od strony silnika - podczas 'słuchania' pompy po przekręceniu kluczyka do pozycji 2 zauważyłem jedną rzecz. Buczenie pompy i ten 'pisk' zaczyna i kończy się w tym samym czasie co praca pompy.

 

Może być to problem z filtrem paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jutro pojadę ogarnąć do mechanika. Dzięki za 'poszlaki'.

 

EDIT:

 

Dziwna sprawa. Jadąc do mechanika zajechałem zatankować (miałem paliwa lekko poniżej 'ostatniej' ćwiartki) zalałem praktycznie do pełna. Po przejechaniu 8-9 km dosyć szybką trasą piszczenie ustało. Po dojechaniu na miejsce wyłączyłem samochód -> przekręciłem kluczyk do 2 pozycji i nic. 0 pisków, trzasków, nic. Mechanik nic konkretnego nie powiedział - no bo jak? Żadnych niepokojących odgłosów nie było.

 

Zgłupiałem teraz totalnie. Możliwe że to był zbieg okoliczności - nie wiem, będę szukał dalej.

Dzięki za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.