Skocz do zawartości

Sprężyny przód X3 [E83] 2005 2.0D


gobo74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam serdeczną prośbę która jest dla mnie bardzo ważna.

 

Wymieniałem sprężyny z przodu-na razie wymieniłem jedną sztukę ale pojawia się pewien dylemat.....

 

Amortyzator posiada kielich w który wchodzi sprężyna. Pomiędzy kielichem a sprężyną jest oczywiście guma.

 

Guma ma pewien wpust który ładnie się układa w kielichu ale także na tej gumie jest wypust w postaci takiego prostokąta.

 

Za pierwszym razem złożyłem sprężynę w ten sposób że zakończenie docisnąłem do wpustu ale w tym układzie sprężyna opierała się na tym dziwnym prostokącie.

 

Dzisiaj rozebrałem wszystko jeszcze raz i tym razem koniec sprężyny docisnąłem do prostokąta. Wszystko leży troszkę lepiej ale w sumie nigdy się nie spotkałem z czymś takim.

 

Chciałbym z czystym sumieniem jeździć autkiem i stąd moja prośba. Czy ktoś mógłby sfotografować lub spojrzeć w jaki sposób jest ułożona sprężyna w tym kieluchu amorka?

 

Nadmienię że w czasie rozbiórki nawet nie spojrzałem bo byłem przekonany w 100% że sprężyna ma dochodzić do wpustu a druga sprawa że akurat ta sprężyna była ułamana właśnie w tym końcu. Natomiast w drugim amortyzatorze jest tak że spręŻyna dochodzi do tego dziwnego prostokąta. Jutro czekam mnie demontaż drugiego amorka i nie chciałbym żeby okazało się iż oba są żle poskładane.

 

Nie wiem jak lepiej to wszystko objaśnić.

 

I jeszcze nedno pytanie. Czy po wymianie sprężyn muszę ustawiać jakieś kąty,zbieżność ???? Nadmienię tylko że odpinałem drążek stabilizatora a potem wyjmowałem cały mcperson.

 

Jeśli ktoś by miał na tyle siły i ochoty to bardzo proszę o fote.

 

DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrócę z pracy to strzelę fotkę :cool2: podaj na pw @
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam Kolego

 

http://Czy ktoś mógłby sfotografować lub spojrzeć w jaki sposób jest ułożona sprężyna w tym kieluchu amorka?

 

tu masz zalecenia BMW odnosnie ulozenia sprezyny . Popatrz na fotografie R31 0382

 

Klick : http://workshop-manuals.com/bmw/x_series_e83/x3_2.0d_n47_offrd/2_repair_instructions/31__front_axle/31__spring_strut/4_ra__replacing_front_left_or_right_spring_strut_shock_absorber/page_904/

 

Czy o to chodzi ? :D

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam Kolego

 

Czy ktoś mógłby sfotografować lub spojrzeć w jaki sposób jest ułożona sprężyna w tym kieluchu amorka?

 

tu masz zalecenia BMW odnosnie ulozenia sprezyny . Popatrz na fotografie R31 0382

 

Klick : http://workshop-manuals.com/bmw/x_series_e83/x3_2.0d_n47_offrd/2_repair_instructions/31__front_axle/31__spring_strut/4_ra__replacing_front_left_or_right_spring_strut_shock_absorber/page_904/

 

Czy o to chodzi ? :D

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak wymieniałem w BMW M3 amortyzatory i spreżyny, kazano pojeździć około 1500 km aż się wszystko ułoży i przyjechać na zbieżność.

To dużo nie kosztuje, a geometria ważna rzecz...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.