Skocz do zawartości

318i gaśnie i niewórno chodzi.


Markowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w posiadaniu BMW e46 318i 98r. Problemy z autkiem zaczęły się w piątek, gdy po przejechaniu trasy około 55km zostawiłem autko na luzie na dosłownie 2 minuty(przez całą trasę śmigało, aż miało). Po tym krótki czasie wsiałem do autka i przy stracie nie reagowało na gaz i zgasło. Kolejna próba była podobna, dopiero gdy dodałem więcej gazu autko ruszyło, ale gdy zabierałem nogę z gazu czułem, że zaczyna mulić i zaraz zgaśnie. :( Zostawiłem autko w spokoju na około 30 min i po tym czasie przetestowałem je i o dziwo chodziło normalnie. Gdy autko zupełnie wystygło zauważyłem, że wąż górny od układu chłodzącego jest zassany. Problem powtórzył się dopiero gdy po jakiś 3h chciałem autko użyć. Te same problemy muli i nie ma siły ruszyć bez mocnego dodania gazu. Rano było jeszcze gorzej, bo nie miał siły w ogóle i ledwie dojechałem do znajomego mechanika. Wymienił cewkę, zawór disa i odpowietrzył układ chłodzenia. Super! Bunia lata jak marzenie, ale do czasu, bo po pewnym czasie usłyszałem dziwne grzechotanie na wysokich obrotach i parę razy zgasło na niskich obrotach, albo przy wrzuceniu na luz i znów nierówne obroty. Moc ma, ale nie taką jak powinna mieć, wiec sądzę, że włączył się tryb awaryjny. Komputer wykazał dwa błędy:

- P0101 - Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem

- P0110 - Intake Air Temperature Circuit

Czy te błędy jasno wskazują, że przepływomierz padł ? Nowa ori to jakieś 430 zł :x , wiec chce się upewnić, że jak wymienię będzie wszystko ok. Jeżeli nie, to co może być przyczyną moich problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Czy te błędy jasno wskazują, że przepływomierz padł ?

Nie koniecznie , odłącz wtyczkę od przepływki i jak mu wróci moc to by wskazywało na przepływkę.

Sprawdź dobrze dolot, przepustnicę itd , zima na karku to i odmę.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. U mechanika odpinaliśmy wtyczkę i nie było różnicy przynajmniej w kulturze pracy silnika, bo dalej chodził nie równo. Spróbuję odłączyć i przetestować jak będę wracał z pracy. Dziś zauważyłem, że na zimnym silniku od razu gaśnie i muszę trochę go pogazować żeby ruszyć. Obroty spadają poniżej 1tyś i zaczyna nie równo chodzić, a później już leci w dół i gaśnie. Silniczek krokowy był podmieniany i też nie było różnicy, chociaż nie jestem pewny czy był 100% sprawny. Jak sprawdzić dolot i przepustnice ? Szukać nieszczelności ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie miałem możliwości sprawdzić dolotu i odmy. Od wczoraj testuję auto z odłączonym przepływomierzem. Chodzi lepiej i nie gaśnie, wiec jest jakiś sukces. Wychodzi na to, że to jednak przepływomierz, tak ? Czy używanie samochodu bez włączonego przepływomierza może mu zaszkodzić ? Niestety do pierwszego klapa z gotówką :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Czy używanie samochodu bez włączonego przepływomierza może mu zaszkodzić ?

Nie szkodzi ale więcej pali bo komputer nie mając danych z przepływki awaryjnie podaje złą dawkę paliwa.

Jak z jednym się uporasz to będzie jaśniej co dalej.

Na próbę to podmień od kokoś co ma dobrą .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.