Skocz do zawartości

3.0d 2000r 184 km - jaki akumulator?


rudak

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy: pewnej zimnej nocy podczas której słuchałem muzyki w aucie i parę razy gasiłem i odpalałem pojazd, system odmówił posłuszeństwa. Mam tu na myśli że przekręcając kluczyk kontrolki się paliły, ale rozrusznik tylko cykał. Próbowałem 10 razy odpalić (bez skutku), myślałem że to problem z rozrusznikiem. Poprosiłem o pomoc kolegów mechaników (elektromechaników), którzy po chwili podjechali innym autem osobowym. Też próbowali naprawić (stukając weń) jak sądzili zepsuty (który się zaciął) rozrusznik. Po Pół godziny zmagań i 10 minutach ładowania akumulatora przez kable od Renault odpalił.

 

Pytanie brzmi: jakie macie akumulatory w waszych 330d. Czy mój jest za mały(niewłaściwy)? Jutro będę przy aucie i dołączę parametry mojego aku.

 

Jeśli mój okaże się Czy kupić używany akumulator czy nowy? Jeśli wasze prognozy przewidzą mu nie przetrwanie zimy.

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Boscha S5 100Ah 830A. Ale to jaki do Ciebie będzie pasował to jeszcze zależy od wersji wyposażenia.

Jak będziesz kupował to oczywiście nowy, akumulator to jest bateria i z czasem będzie tracić parametry, więc kupowanie używki jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mój okaże się Czy kupić używany akumulator czy nowy?

Masz 330d i nie masz na nowy akumulator ?? Rozumiem, że niektóre sprawy można załatwić używkami, ale bez przesady...

 

Wracając do tematu fabrycznie był 90ah. Możesz włożyć 100ah. Wg niektórych katalogów takie są przewidziane zamienniki. Kup obojętnie jaki, byle nowy wg zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to mam używkę na sprzedanie co prawda z 1995 roku ale wygląda jak nowa ,od 10 lat nie używana ;-)

A tak na poważnie to kup nowy 100 Ah , np. Akumulator Centra Futura 12V 100Ah 900A

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.