Skocz do zawartości

Wideorejestrator samochodowy - pomoc w wyborze


Rocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ dość sporo jeżdżę to poważnie zaczynam się zastanawiać nad zakupem kamery. Wybór jest dość duży ale większość osób kupuje te najtańsze. Mi zależy aby sprzęt był dobry a obraz jak "żyleta". Patrząc na popularne kamery np Prestigio Roadrunner 565 zauważyłem ze mimo 30fps słabo radzą sobie przy większych prędkościach. Z możliwością odczytania tablicy samochody który jest dalej niż 20 metrów przed nami nie ma nawet co marzyc. Stad tez moje pytanie czy kupując kamerę np: GoPro Hero4 albo Drift Ghost-s faktycznie jakość będzie powalająco lepsza ? Chodzi przede wszystkim o to aby obraz się nie zacinał a widoczność tablic się poprawiła. Nie jestem specem od video aczkolwiek troszkę kumam. Mam nadzieje ze ktoś bardziej obeznany się wypowie i rozwieje moje wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G1W zakupiona bezposrednio od Chinczyka (Aliexpres, DealExtreme, etc.)

Sprawdz sobie jakosc na YT.

Jesli chcesz cos Chinskiego opakowanego w kolorowe plastiki i sygnowane znakiem europejskiej firmy - MIO.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tej kamery jest dobra ale to typowa kamera w fullHD rejestrująca standardowo 30fps. Wiec jak wcześniej wspomniałem przy bardziej dynamicznym obrazie będzie problem z płynnością obrazu. Po za tym wydaje mi sie ze Drift Ghost-s lepiej radzi sobie z nagrywaniem w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym wydaje mi sie ze Drift Ghost-s lepiej radzi sobie z nagrywaniem w nocy.

 

I kosztuje 10x tyle co G1W. Zastanow sie, czy bedzie ci sie chcialo codziennie bawic w zakladanie i sciaganie tej kamery.

Kolega z pracy kupil MIO za 800zl i po miesiacu mu sie znudzilo. Po dwoch miesiacach musial kupic nowa boczna szybe i kolejna kamere.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kosztuje 10x tyle co G1W. Zastanow sie, czy bedzie ci sie chcialo codziennie bawic w zakladanie i sciaganie tej kamery.

Kolega z pracy kupil MIO za 800zl i po miesiacu mu sie znudzilo. Po dwoch miesiacach musial kupic nowa boczna szybe i kolejna kamere.

 

Bawić będę sie musiał bo nie wyobrażam sobie zostawiania jakiegokolwiek sprzętu w samochodzie. Tym bardziej ze moja szyba wyleciała z powodu 20zł zostawionych w srodku ;/ To fakt kosztuje wiecej niz G1W ale mi zależy na parametrach, a nie na najtańszym sprzęcie aby jako tako działał. gdyby G1W rejestrował większość ilosc fps to nawet bym go rozważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym linku co wkleilem masz filmiki kręcone tymi kamerami.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam temat, zacząłem ostatnio rozważać zakup rejestratora, chciałem MIO ale troszkę poczytałem i widzę sporo niezadowolonych. Sprzęt ma spełniać podstawowe funkcje, rejestrować w dobrej jakości, mieć GPS i zapisywać razem z pozycją + bateria która min 1-1,5h wytrzyma

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Miałem MyEye HD II i fajnie nagrywała w nocy i w dzień. Teraz Mam Blaupunkta 2.0 HD za 99 zł w promocji, do podstawowych zadań wystarczy. Super jakość nagrań ma Xiaoyi Yi Dash Cam- cena koło 399 zł. Chyba to będzie moja następna kamerka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zakupiłem Blackvue Dr650-2Ch z ciekawą opcją streamingu i z możliwością powiadamiania smsem o włączeniu/wyłączeniu zapłonu.

Raczej go nie będę wyciągał z auta, ma dostęp do nagrań przez wifi i mam nadzieję że uda się dyskretnie zamontować.

 

Jak zamontuję to wstawię fotki w galerii.

Moje auto:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=298855


http://lh3.googleusercontent.com/m5Raq8Kpe1CbyDTy05Sr1VaByThmOOElz2BFHsz3NSjoZYnlpY8CAQSROvx0TR81mmLNYj6ck3YtYjeoSNVic1oTTdlYpXJBC7W9VQ=w2400-h1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka:

 

http://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-xblitz-professional-p500

 

Fajnie wygląda i jest bardzo mała.

Super rozwiązanie podłączenia zasilania w uchwycie, co ułatwia szybki montaż i demontaż kamerki.

 

Ma niestety dużą wadę - brak wifi oraz możliwości zgrywania kablem.

Za każdym razem, gdy che się coś zgrać lub przejrzeć na kompie, a nie małym wyświetlaczu trzeba z kamery wyjmować kartę - masakra!

Moje auto:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=298855


http://lh3.googleusercontent.com/m5Raq8Kpe1CbyDTy05Sr1VaByThmOOElz2BFHsz3NSjoZYnlpY8CAQSROvx0TR81mmLNYj6ck3YtYjeoSNVic1oTTdlYpXJBC7W9VQ=w2400-h1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.