Skocz do zawartości

[M50B20] Odpala i od razu gaśnie!


Apan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem z autem jak w tytule.Auto czy zimne, czy ciepłe odpala i momentalnie gasnie.

Gdy odpalam z wciśniętym pedałem gazu odpala i gdy dodaje gazu wchodzi na obroty bez problemu ale jak puszcze gaz od razu gaśnie, takze jeździć od biedy da radę.

Auto bez gazu.

Wczoraj sprawdziłem wszystkie węże podciśnienia, gume przepływomierza, wymyłem przepustnicę, zdemontowałem i wyczyściłem silnik krokowy, próbowałem odpalać auto z wypiętą wtyczką przepływomierza i odpiętą wtyczką sondy i nadal to samo.

Czy ktos ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem.Sterownik silnika nie komunikuje sie z interfejsem.Byłem u elektromechanika i nie mógł sie połączyć.

Małe spostrzeżenie:Gdy puszcze gaz bardzo powoli to auto zazwyczaj nie gasnie, ale chodzi bardzo nierówno i ma bardzo niskie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik wałka daje podobne objawy. Całkiem niedawno byłem na bieżąco niestety. Od starości popękały osłony na przewodach idących w środku i druciki się stykały, efekt był różny. Pokombinuj żeby się połączył z kompem bo generalnie ciężko tak strzelać. U mnie przez chińskie kable też nie chciała się łączyć.

Ew tak na szybko możesz spróbować odpiąc klemy na kilka minut, zapiąć i spróbować wtedy odpalić. Na chwile może pomóc. Mi jak padł czujnik wałka akurat w niemczech na autostradzie to po odłączeniu i podłączeniu klem dojechałem 200km na miejsce normalnie, potem problem powrócił.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na podmiankę inny sterownik silnika i objawy takie same, czyli sterownik/komputer mozna wykluczyc.

Po odpięciu zasilania od krokówki auto zachowuje sie tak samo, wiec moze trzeba na podmianke.Probowałem wyczuc, czy wibruje ten krokowy , ale auto gasnie po puszczeniu gazu, wiec ciezko ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.