Skocz do zawartości

Usuwanie DPF na odległość


ricz_e90

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak można kogoś obrazić jak ktoś sam się obraża ??

 

To tak jak by napisał obsrałem się w spodnie, podarłem je przy tym i czy wystarczy przyczepić choinkę zapachową za 3zł, a dziurę zakleić taśmą ... Zamiast wyprać i zaszyć spodnie albo kupić nowe .. No to ja mu pisze kup nowe spodnie .... to jak go obrażam ??

 

 

I pewnie, że można polecać preparaty oleje części itp, ale polecanie preparatu jak coś zdechło ... no litości ... ;)

 

pzdr. Łukasz

 

Poprawiłeś mi humor na cały dzień! Koniecznie muszę zapamiętać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piejecie o tych DPFach, ze Wam zdrowie ratuja itp. itd. A czy ktos sie zastanowil co sie dzieje, jak sie ten "wspanialy" DPF wypala?

I jeszcze jedna sprawa: czy myslicie, ze producenci robia wszystko, zeby pomoc Wam zachowac dobre zdrowie?

 

Pozdrawiam

Kolego. Wypala sie. Jak nazwa wskazuje nie idzie do płuc tylko jest utylizowane w wysokiej temperaturze.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagnijmy temat dalej...

Na poczatku przyznam sie, ze nie mam o tym wszystkim zbyt wielkiego pojecia - biore wszystko na tzw. chlopski rozum.

W filtrze DPF zbieraja sie jakies czasteczki, pochodzace z procesu spalania. Przez jakis ksztalt tego "sita" wychwytywane sa te wieksze z tych czasteczek. Pozniej, jak spadek cisnienia jest juz odpowiednio wysoki, nastepuje wypalanie. Z tym, ze proces wypalania jest procesem fizyczno-chemicznym (jest cisnienie, jest temperatura, sa pierwiastki) - innymi slowy jak wszystko we wszechswiecie musi miec jakas rownowage... Cos wchodzi, ale tez cos wychodzi... Pytanie co wychodzi po drugiej stronie w czasie regeneracji?

Jezeli nie wychodzi nic szkodliwego, to chyba ten DPF jest pedzony magia :)

No i pytanie dlaczego koniec koncow trzeba takie cos wymienic, skoro sie regeneruje?

 

Prosze nie odbierajcie moich postow jako jakas krytyke - ja poprostu chce sie dowiedziec jak to dziala i czy ma sens zostawianie/wymiana (ale nie dlatego, ze tak ma byc, bo Stefanowi, ktorego zona jest pani Kasia, ktora to pracuje z pania Basia, ktorej maz pracujacy w miesnym, tak powiedzial).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO co wychodzi to nie para wodna spokojnie, też jest szkodliwe ALE to co się wypali ni jak się ma do tego co by w czasnie ODKŁADANIA tych cząstek bez tego filtra poleciało do atmosfery ;). I czemu trzeba wymieniać, no jest kilka przyczyn ;). Ale wszysktie sprowadzają sie do tego, że jak to każdy filtr nie jest w stanie się oczyścić do końca i jego żywot z czasem się kończy, a toczy kończy się prędzej czy później, zależy od użytkownika i warunków w jakiś auta jeżdzą... Niestety w Polszy polaki są napalone na tanie okazje w dizlu z rajchu, w które trzeba inwestować, i tak jak to auto wyjechało z niemiec to jego PRAWIDŁOWY serwis się kończy i zaczyna się druciarstwo i rzeźba w większości przypadków ... Bo tak jak kolega wyżej napisał, no niby STAĆ go na serwis tego auta ale mu szkoda ;)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest proste. Chodzi o sadze. Sadza to nic innego jak malutkie kawałki wegla. Działanie Dpf polega na tym żeby te cząstki spalić, posiada wkład katalityczny ktory obniza temperature spalania sadzy. Jakieś 90 procent sadzy jest dzięki temu spalane na bierząco. To co sie nie uda dopalic podczas normalnej eksploatacji trzeba dopalic w trybie specjalnym z dotryskiem ON celem zwiększenia temperatury. Produktem spalania wegla a wiec i sadzy jest CO2. Gaz nieszkodliwy w ilościach emitowanych przez samochody. Takie to czary mary.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.