Skocz do zawartości

uszkodzona membrana separatora pokrywy 320si


Fred2

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z silnikiem BMW 320si. uszkodzeniu uległa membrana separatora wbudowanego w karbonową pokrywę zaworów. Być może ktoś z posiadaczy takiego auta spotkał się z tym problemem i podpowie mi, w którym modelu występuje identyczna membrana. ( już raz była wymieniana, ale nie pamiętam z jakiego modelu pochodziła). Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

u mnie urwała się ta mała, pomarańczowa gumka w separatorze pokrywy, która zaślepia trzy otworki od strony olejowej.Podczas czyszczenia pokrywy z nagaru olejowego gumka ta odleciała. Pomarańczowa membrana i sprężyna pod korkiem wydają się być ok.

Czy ta część jest dostępna?

Czy oprócz tego separatora istnieje jeszcze odma pod kolektorem dolotowym?

E87 silnik N45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest separator w pokrywie i jest tam pomarańczowa membrana. Innego separatora nie znalazłem i pewnie nie ma. Gdzie sprawdzacie na wskazanej stronie, w której zakładce "silnik"? Tam nic nie ma na temat separatora. Zakładam, że jak posiadasz separator w pokrywie, to nie masz już nic innego jeśli chodzi o odpowietrzenie silnika.

Zastanawiam się tylko nad jednym- skoro separator znajduje się u góry silnika w pokrywie, to jak jest odpowietrzana komora wału korbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
u mnie też jest separator w pokrywie i jest tam pomarańczowa membrana. Innego separatora nie znalazłem i pewnie nie ma. Gdzie sprawdzacie na wskazanej stronie, w której zakładce "silnik"? Tam nic nie ma na temat separatora. Zakładam, że jak posiadasz separator w pokrywie, to nie masz już nic innego jeśli chodzi o odpowietrzenie silnika.

Zastanawiam się tylko nad jednym- skoro separator znajduje się u góry silnika w pokrywie, to jak jest odpowietrzana komora wału korbowego?

 

jak nie znalazłeś w realoem.com to lipa, możesz spróbować jeszcze w ETK viewtopic.php?f=44&t=182523 choc bardzo wątpię, że tam będzie, może jest w jakimś komplecie uszczelek od silnika :duh: ... , spróbój w aso jeszcze

w Si gdzie odma zamontowana jest w pokrywie, nie mozna dostać tej pieprzonej gumki, możesz też spróbowac dorobic gdzieś u rzeieślnika

życzę powodzenia, jak by Ci sie udało, napisz dla potomnich :D

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.