Skocz do zawartości

328i - problem z przepustnica?


manolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Juz kilka razy w ciagu ostatnich dni zdarzylo sie, ze zapalily mi sie kontrolki trakcjii i EML, silnik wszedl w tryb do 200 obrotw i raczej zero jazdy. Po zatrzymaniu, kilka razy na wylaczonym zaplonie poruszalem pedalemn gazu i udalo mi sie dwa razy odpalic normalnie, wczoraj jezdzilem pol dnia i nic sie nie stalo, dzis rano problem wrocil i nie minal.

 

Podejrzewam, ze przepustnica moze platac figle i teraz mam pytanie, czy mozna bawic sie w jakies sprawdzanie przewodow czy raczej bedzie to przepustnica, wiem, trzeba jechac na komputer, ale mam uziemiony samochod a w Krakowie nie znam zbyt wielu ludzi, ktorzy mogliby mi pomóc w takiej sytuacji. Chcialbym od razu przygotowac ew. czesci.

 

Wg real oem moja przepustnica to 1 433 414, czy wie ktos czy przepustnica 1 439 383 tez podejdzie?

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi i sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Vin - JF90457

 

Dzieki!

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AR51&mospid=47670&btnr=13_0641&hg=13&fg=15

 

13541433414 tylko taka podejdzie.

 

Kolega dobrze radzi, warto spróbować przeczyścić przepustnicę po jej wyjęciu. Jest tam trochę rozbierania aby się do niej dostać, ostatnio demontowałem z tym że ja mam sterowaną elektronicznie a nie na lince tak jak Ty do wymiany odmy w M54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A ona nie jest tez elektroniczna, skoro mam tempomat? Jest tam linka ale ona chyba tez jest elektroniczna...

 

Twoja "na linkę"

 

http://realoem.com/bmw/photos/13541433414.jpg

 

A tu przepustnica sterowana elektronicznie

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=EN51&mospid=47673&btnr=13_0901&hg=13&fg=15

 

http://www.ecstuning.com/BMW-E46-330i-M54_3.0L/ES20/ES2581317/

 

Taka oto różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc! Zacznę od przeczyszczenia przepustnicy. Czy po odlaczeniu wiazki od przepustnicy trzeba ja jakos kalibrować po ponownym podłączeniu?

 

Może to wina podłączenia, bo jeśli byłaby brudna to chyba by siadła i tyle, a to działa cały dzień a rano po przekreceniu kluczyka potrafi od razu wrzucić EML i trakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem sciagnalem filtr pow i podotykalem troche tych kabli co wchodza do przepustnicy, byly troche w oleju, ale po tym, odpalil normalnie i przyjechalem do domu i jechal jak zwykle, poza tym, ze przez jakis czas, kiedy przy 2,500 zmienialem bieg to przy wcisnieciu sprzegla obroty podskawialy do 2700.

 

Poprzednio, kiedy dojechalem 'normalnie' do domu to jesli stopniowo gazowalem na postoju to szlo normalnie, po gwaltownym wdepnieciu gazu , blad wrocil, EML + trakcja.

 

Poradcie prosze za co sie zabrac i kogos, kto moglby mi z tym pomoc w piatek (jakiegos dobrego i niedrogiego mechaniora, kiedys bylem u jednego chlopaka w okolicach ulicy ogorkowej, tylko nie mam numeru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki update:

Po wyczyszczeniu wtyczki a szczególnie zasranej olejem wiązki, która idzie do przepustnicy problem minął, od wyczyszczenia zrobiłem 600 km i błąd nie powrócił.

 

Jeśli chodzi o sam błąd, raz jeden z potencjometrów czy cokolwiek tam w przepustnicy jest nie otrzymał napięcia a raz odczytał wartość, która mu się nie spodobała i wyrzucił błąd.

 

Dziękuję za sugestie i rady, jak coś to i tak wożę zapasową przepustnicę w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.