Skocz do zawartości

320 D automat dziwne dzwięki z okolicy lewarka


LUKASZdiy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie..

Od jakiegoś czasu z okolic lewarka w aucie podczas jazdy (nie zawsze) wydobywa się dziwny dźwięk...wiem że trudno to opisać ale przypomina on ocieranie foli aluminiowej o obracający sie element..częstotliwość dźwięku zależna jest od prędkości.

Dziś dałem samochód do mechanika bo podejrzewam że przyczyna może leżeć w podporze walu lub poluzowanym elemencie ale mechanik nic nie stwierdził...wszytko jest okej oczywiście ja kto bywa dźwięk ustał jak dojechałem do warsztatu

 

Wiem że szukanie takiej usterki przez forum jest niemożliwe ale może ktoś z was miał coś podobnego z autem....autkiem smiga żonka i to po trasie więc boje się żeby nic się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też od ponad roku w aucie żony (320dA) mam problem z zlokalizowaniem stukania, które pojawia się przy niższych prędkościach/mniejszych obciążeniach, często przy minimalnie skręconej kierownicy

Podobnie, jak u Ciebie - żaden mechanik ( a sprawdzało kilku różnych ) nic nie znalazł - ani w zawieszeniu, ani przeniesieniu napędu, ani układzie kierowniczym. Kazali jeździć i obserwować ( nasłuchiwać ). Zrobiłem ok 15 tys km i nic się nie zmieniło - ani nie stuka mocniej, ani nic się nie "nie urwało".

Proponuję, pojeździj trochę i sprawdź czy nadal ten dźwięk będzie występował. Jak Ci się uda to może nagraj telefonem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, od roku mam podobnie (w manualu!). Mam zmienione pare rzeczy, ale moj samochod byl tez u Leo i on z kolei jest na 99,9% przekonany, ze to wina dyfra/luzu na poloskach.

Przymierzam sie do wymiany po zimie, zobaczymy wtedy, czy to prawda.

 

Chodzi o takie jakby kolatanie? Najsilniejszy przy predkosci 50-80 i ponizej 2000rpm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany...

 

Powodem okazały się luzy i tragiczny stan tylnych tarcz a zwłaszcza mechanizmu hamulca ręcznegot.

Sprężynki były tak zmielone brak okładzin naszczekach i dzwiek musiał przenosić się po wale

 

Całość wymieniona, zregenerowana, nowe tarcze, szczeki, rozpieraki, linki, wyregulowane żadnych luzów i cisza!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.