Skocz do zawartości

bez radnny e39 528i/lpg


CrAsH1

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu zakupu auta borykam się z falującymi obrotami na zimnym silniku falują ,jak już się nagrzeje jest ok, mechanik podpinał pod komuter zero błędów, mówi że to może być wina komputera od paliwa i zle je podaje..? a do tego od kilku dni doszła nowa obiawa, gdy wrzucam 1 bieg rusza jak trzeba zrywnie jak wrzucam 2 też jest ok, wrzucam 3 i jest dziura pedał gazu do podłogi można wciskać a on nić nie jedzie, trzyma 1500- 2000 obrotów redukcja na 2 i wszystko wraca do normy znów wrzucam 3 i to samo 4 i obroty podskakują jak powinny piątka też, redukcja na 3 i dziura... nie wiem o co chodzi, czasem jest tak że w ogóle jest przymulony na ciepłym nawet gdy wrzucam 1 bieg to jest normalnie ale 2,3 i nie czuć by przyspieszał dynamicznie tylko jak by go coś trzymało.

Nie wiem czego to winna instalacji lpg tego komputera od paliwa nie wiem mechanik ktury specjalizuję się w naprawach bmw też nie może określić tego konkretnie.

Czasem wszystko chodzi jak w zegarku ale bardzo żadko.

Jeśli ktoś borykał się z podobnymi przypadłościami proszę o jakieś cenne wzkazówki które nakierują mnnie na zdiagnozowanie tego problemu.

 

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jaki to problem podmienić na chwile sterownik silnika?

Jeśli dobrze rozumiem to problem jest powiązany z trzecim biegiem a nie z obrotami czy obciązeniem silnika?

 

Nic w zwiazku z tym do głowy nie przychodzi jak tylko awaria skrzyni biegów < ale to w zasadzie niemozliwe żeby tak to wyglądało>

 

Pokaż nam co konkretnie pokazuje INPA?

 

Nie masz absolutnie żadnego błedu w sterowniku silnika?

 

Jeszcze opisz z jakich elementów zrobiono twoją instalację LPG.

Najlepiej daj foto z pod maski.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wykresu z inpy to mechanik podpinał się itp, obroty falują na zimnym silniku to 1 sprawa a druga to ta że właśnie na 3 nie jedzie i jest tak zwana dziura i ogólnie muli.

Dzieje się tak na gazie i na bp. Od pewnego czasu jeżdżę tylko na bp i jest tak cały czas.

Jutro zrobię zdjęcie instalacja 9 letnia 1 nabojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.