Skocz do zawartości

rozmiar felg do 318tds


mirekluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie zalozone felgi stalowe 15" na oponach 185/65 w bmw e36 318tds

 

Chcialbym zalozyc jakies ladne alufelgi. :)

 

Mysle o felgach 15" albo 16". Czy wogule w tym modelu moge zalozyc felgi 16" i najwazniejsze pytanie na jakich oponach?? na 195 czy na 205??

do silnika 18tds opona 205 to chyba przesada bedzie??

Oczywiscie nie interesuja mnie montowanie dystansy czy czegos opodobnego.

 

Przeszukuje forum ale nie znalazelm jakiejs dokladnej opowiedzi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja w swojej 318tds touring z 1996 roku założone mam oryginalne 15" i z tego co wiem przy tych aluskach odrazu montowali oponki 205. moim zdaniem nie jest to zadna przesada, bardzo ładnie wyglada no i co najważniejsze spalanie wcale sie nie zmienia. poniżej podaje link do fotki mojej BMW.aha jeszcze jedna sprawa, przepięknie wyglądają betki z 17" :D

 

a oto link:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3w9an56j439ghb7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony przewidziane masz standardowo, jest napisane na naklejce pod zamkiem drzwi kierowcy na słupku.

16 cali idealnie pasują od E46. Masz tą samą szerokość, to samo ET i tą samą średnicę osadzenia na piaście. Są tylko cal większe i przez to, żeby zachować tą samą średnicę koła zamiast 205/60 R15 dajesz 205/55 R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci polecam rozmiar 17" z oponami 215/45 +felgi z e46.

Mam własnie takie w swojej i prezencja pierwsza klasa a autko trzyma sie drogi wspaniale - najmniejszego porównania z seryjnymi 15".

Komfort troszke cierpi i auto spożywa -jak u mnie ok. 1litr wiecej -ale prowadzenie i wyglad rekompensuja te niedogodności.

Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za rady:-))

 

chlopaki ale powiedzcie mi jedno, da sie waszymi beciami 318tds palic gumy??

bo moja na normalnym asfalcie to praktycznie nie mozliwe (przy oponach 185/65R15) na jedycne jak mu dam mocny gaz to go lekko zadlawi jak przedobrze z gazem i sprzeglem ale nie spali gumy..

 

czyzbym mial cos zepsute?? czy moze te sliniczki tak maja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za rady:-))

 

chlopaki ale powiedzcie mi jedno, da sie waszymi beciami 318tds palic gumy??

bo moja na normalnym asfalcie to praktycznie nie mozliwe (przy oponach 185/65R15) na jedycne jak mu dam mocny gaz to go lekko zadlawi jak przedobrze z gazem i sprzeglem ale nie spali gumy..

 

czyzbym mial cos zepsute?? czy moze te sliniczki tak maja??

 

Nie katuj dieselka :naughty: To nie jest auto do takiej jazdy , ciesz sie ekonomia :cool2:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.