Skocz do zawartości

Dobór kół zimowych do F30


kosa77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do was takie pytanie. Stoję właśnie przed wyzwaniem zakupu opon zimowych z felgami. Niby sprawa prosta kupić koła do samochodu ale jednak napotkałem mały problem. Otóż nie mam zielonego pocjęcia jakie dobrać odpowiednie koła do mojego samochodu. Jedni sprzedawcy mówią, że koła od E90,E91 będą pasować a inni, że absolutnie nie. Komu więc wierzyć? Chciałbym zakupić na zimę felgi 17 calowe. Na tabliczce w samochodzie znalazłem informację dot. szerokości i profilu. I tak przy 17calach potrzebuje szer. 225/50 lub 255/45. Ciężko znaleźć coś ładnego w przyzwoitej cenie o tych parametrach. Dlatego stąd moje pytanie czy będą pasować z E90,E92 itd. ale np. 225/55 czy 225/45 ? Robi to dużą różnicę? I jak to jest z tym Osadzeniem ?

 

Z góry dziękuje za udzielone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niedawno ten problem i dowiedziałem się, że opony muszą mieć wymiary identyczny jak na tabliczce znamionowej. W przypadku jeżdżenia na oponach nie dedykowanych do Twojego samochodu, ubezpieczyciel (w przypadku kolizji) może nie wypłacić odszkodowania. Jeśli jest auto na gwarancji to też mogą marudzić przy jej uznaniu.

 

Co do ET to musi być ono również zgodne z tym co podaje producent, bo można albo skrócić sobie albo wydłużyć rozstaw osi dobierając nieodpowiednie ET.

 

Tu masz 17-stki na jakich powinieneś jeździć:

 

http://www.leebmann24.de/bmw/3er/winter-komplettraeder.html?l24_baureihe=317&l24_felgengroesse=167

 

No i nie zapomnij sprawdzić czy nie masz czujników ciśnienia, jeśli masz to pamiętaj że jeden czujnik to koszt około 250 zł.

 

Zatem najlepiej chyba się opłaca kupić komplet w ASO i nie kombinować z dobieraniem felg z E90.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do ceny kół kupionych w necie musisz doliczyć koszt założenia i skalibrowania czujników ciśnienia, który waha się od 100 zł do 250 zł w zależności od warsztatu. Jeżeli kupujesz komplet kół w ASO, to możesz utargować darmowe założenie.

 

Jeżeli będziesz kupował felgi w necie, to pamiętaj, że nie wszystkie są kompatybilne z czujnikami ciśnienia. Do tego dochodzi kwestia jakości (trwałości) felg, która bywa różna.

 

W przypadku nieoryginalnych felg, jak dobrze zauważył ledakar, dochodzi problem ew. utraty gwarancji/odszkodowania. Poza tym pamiętaj, że samochód jest projektowany pod konkretne koła, więc za chwilę może się okazać, że po założeniu kół z poprzedniej serii pojawią się wibracje. Moim zdaniem lepiej zapłacić trochę więcej i mieć spokój w razie czego.

 

Sam zdecydowałem się kupić w ASO dedykowane felgi (koła). W tej chwili można jeszcze dostać komplety kół z zamówień przedsezonowych w dość atrakcyjnych cenach. Poza tym można pokazać ceny w Leebmannie i coś jeszcze utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając auto na gwarancji brałbym dokładnie o tych samych wymiarach co fabryka. W E90 są inne i mogą na to zwrócić uwagę.

Zdecydowanie 225/50 a nie niższy profil.

Tu masz dyskusję przy okazji X3:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=199692&start=30.

Opcja 1 najprostsza i droższa: ASO komplet (zdecydowanie Dunlop 4D ponad Pirelli S2)

Opcja 2 gdy nie pasują ci opony ASO (dla mojego były to tylko stare modele) i w necie możesz znaleźć oryginalne używane felgi w dobrej cenie i dobrym stanie.

Ty masz do uwzględnienia jeszcze czujniki, więc kalkulator w dłoń.

Najważniejsze, że myślisz o pełnym zestawie na zimę a nie przekładkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt domontowania czujników do kompletu kół 16 calowych w bmw f30 to koszt 750zł brutto w aso,na całośc składają sie cztery nowe czujniki,demontaż opon,zalozenie czujników,montaż opon na felgi,wywazenie kół,zalożenie kół na samochód,zaprogramowanie nowych czujników.Jestem właśnie po wizycie w ASO.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.