Skocz do zawartości

Szyba tylnej klapy Touringa - sama się otwiera :(


Macio_res

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Prawdopodobnie temat wałkowany i przerabiany nie raz, więc proszę o wyrozumiałość :roll: . Google przeskanowane, po części forum również.

Problem polega na samoczynnym otwieraniu się szyby w klapie mojej "piątki" jak auto jest otwarte szyba odskakuje i słychać jak mechanizm coś próbuje robić (efekt dźwiękowy jak by cały czas otwierał szybę , którą jest już otwarta), gdy samochód jest pozamykany nic takiego się nie dzieje.

 

Szukałem po różnych forach jak również w Google lecz tam są same informacje typu wyciągnij bezpiecznik, wypnij kostkę, przetnij wiązkę. :roll:

Nie chciał bym się posunąć do takiego rozwiązania, korzystam nieraz z udogodnienia jakim jest otwierana ta szyba i chciałbym mieć sprawną.

Tu moje pytanie do wyjadaczy na forum :wink: , wie ktoś może jak to ogarnąć i w co włożyć ręce żeby to uzdrowić :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozbierałem, manual też widziałem gdzieś.

W zasadzie to najłatwiej rozpiąć wiązkę idącą do przycisku i zobaczyć czy problem się powtarza, jak tak to masz zwarcie wiązki w klapie, jak jednak ustąpi, to zwiera przy samym przycisku.

Sygnał otwarcia to po prostu zwarcie tych 2 pinów w kostce idącej do przycisku.

Jeśli jednak nie przycisk jest winny, to polecam otworzyć szybę, odkręcić osłonki zawiasów, te czarne plastikowe, mocowane na torxa, otwierasz te plastiki i masz na widoku wiązkę.

Teraz trzeba sprawdzić gdzie jest uszkodzona, i powymieniać przewody na nowe.

Najlepiej wymienić komplecik, co by 2 razy nie robić.

Bywa że w różnych miejscach pękają przewody, przecierają się, etc, jak tam nie zaglądniesz sam to nikt ci więcej nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja.

wiazka u mnie byla winna za:

-nie palacy sie trzeci stop.

- za otwierajaca sie w czasie jazdy klape bagaznika(kombi mam)

-za szalejaca wycieraczke ktöra chodzila jak chciala,raz co piec sek a czasem jkbym wsteczny mial wrzucony,

-za lipne dzialanie stacji radiowych i lipny zasieg kluczyka pilota do centrala.(to musze zrobic ,ale czasu brak)

 

ja rozbieralem lewy zawias ,zew i wew -kable spr dokladnie bo czasem wyglada oslona gumowa calo a w srodku moze byc zlamany przewöd,,ja tak mialem .

musisz kazdy przewöd dokladnie pomeczyc i tarmosic. :cool2: :mad2: :cry2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Nie zakładam nowego tematu ponieważ ten jest dość blisko moich obecnych problemów.

Pacjentka E39 touring 2000r przedlift.

Ostatnio po otwarciu szyby bagażnika usłyszałem kilkukrotne zadziałanie przycisku otwierania (tego na szybie).Niestety po tej akcji nie mogę zamknąć tej szyby. Dobrałem się do przewodów ale przez izolację nie mogę wyczuć żadnego uszkodzenia. Wiem, że uszkodzenie może być niewidoczne przez izolację więc pozostanie mi wymiana na chybi trafił. Czy ma ktoś może zdjęcie wtyczki która jest odpowiedzialna za ten przycisk? Po zdjęciu tej gumowej osłony (po lewej stronie) znalazłem 4 wtyczki tylko nie wiem która jest od czego.

Dodam, że wszystko poza tym działa normalnie czyli oświetlenie, klapa bagażnika. Nie działa tylko wycieraczka, ale to normalne przez niedomkniętą szybę.

Przycisk otwierania był wymieniany jaieś dwa lata temu na nowy oryginał.

Czy ktoś ma może jakąś koncepcję jak domknąć tą szybę? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Opiszę swoje przeżycia z wyżej wymienionym problemem. Mam touringa v8 i mi również szyba sama sie otwierała podczas jazdy. Dodam ze przycisk raz działał a raz nie reagował na nic. Gdy auto było zamknięte z pilota problem sie uspokajał. Od razu podejrzenie padło na wiązkę kabli idąca wzdłuż klapy. Zrobili mi to chłopaki z wydawniczej w Łodzi, których serdecznie pozdrawiam i polecam ;). Zaizolowali każdy kabelek po kolei i potem wszystkie razem. Problemu jednak to nie rozwiązało... lubię grzebać w swoim aucie wiec dobrałem sie do uchwytu szyby a dokładniej do tego przełącznika. Rozegrałem go, łamiąc przy okazji pare plastikowych elementów, ale na szczęście nic nie widać po złożeniu, i winna okazała sie być taka tasiemka odpowiedzialna za to ze jak naciśniesz przycisk to zawierasz obwód i zamek odskakuje. Po prostu przez lata sie musiała wyrobić. Zaskakujące jest to ze problem pojawił sie nagle i nie bezpośrednio po otwarciu szyby.

Najłatwiej jest kupić cała taka rączkę za 200zl i sie z tym nie bawić. Ja jednak wybrałem te druga opcje ;)

Wywaliłem całe wnętrze tej raczki wraz z ta tasiemka, ratując jednak kabelki do których ta taśma była przylutowana. Kupiłem takie odpowiednie przełączniki które działają jak sie je naciśnie i zmontowałem w rączce w taki sposób zeby jak sie naciśnie przycisk w tej rączce to zeby działały. Od razu powiem ze w ruch poszło sporo poxipolu i różnych plastikowych elementów zeby owe przełączniki przymocować w miejscu. Upewniwszy sie ze wszystko działa podkładałem rączkę do kupy i śmiga jak gupie a po awarii nie ma miejsca ;). Jest jednak nie masz zacięcia małego modelarza to polecam kupić używana rączkę.

Edytowane przez piotrekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Tak myślałem, że będzie to wina przycisku, ale szczerze mówiąc myślałem, że dluźej wytrzyma ten który założyłem tym bardziej, że zakładałem oryginalny. Pozostaje wizyta w serwisie bo z tego co widzę to taniej niż na necie wyjdzie zakup.

 

Tak informacyjnie cena przycisku w serwisie w Szczecinie 215 zł, osłona przycisku 34 zł.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jack daniel's
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeszcze sprawdzić poprzez rozebranie plastikowej zabudowy szyby od wewnątrz i dobranie sie do wtyczki która wychodzi z uchwytu. Podpiąć omomierz i sprawdzić czy wtyczka reaguje na wciśnięcie przycisku. Da ci to pojęcie czy padła rączka (przycisk) czy moze jednak problem tkwi gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.