Skocz do zawartości

E90 Problem z automatyczną skrzynią biegów


kamienw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ jestem posiadaczem BMW dopiero ok 2 tygodni, chciałbym serdecznie wszystkich przywitać.

Przeszukuję forum od wczoraj i znalazłem kilka tematów dotyczących oleju w skrzyni automatycznej, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

 

Od kilku dni podczas zmiany trybów autem delikatnie szarpie. Podobnie jest podczas jazdy na zimnym silniku. Podejrzewam, że mogę mieć za mało oleju w skrzyni, ale nie wiem jak sprawdzić jego stan.

Problem dotyczy 320D, 177KM z 2009r i ma przejechane na liczniku 180K km, ale wiem, że w rzeczywistości jest ok 230K km

 

Bardzo proszę o pomoc i rady.

 

Pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie bo olej jest martwy, wymien jak najszybciej olej wraz z miska i filtrem jezeli bedziesz zwlekal to sie skonczy awaria mechantroniki.

potrzebujesz taki zestaw : http://allegro.pl/olej-miska-tuleja-zf-6hp19-6hp21-zestaw-i4673028479.html

 

jezeli nie wyminiales noigdy oleju do skrzyni automat to musi to zrobic specjalista, sklep ktory sprzedaje ten zestaw np rownierz robi wymiane.

olej w 6HP19 bo chyba ta skrzynie masz wymienia sie co 80000 km... jezeli to skrzynia GM to potrzebujesz to samo tylko do GM

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rivasi.

Nie zrozum mnie źle, ale czy oby na pewno powinienem od razu to wszystko wymieniać?

Chodzi mi o to, czy nie powinienem najpierw sprawdzić poziomu oleju lub wykonać adaptację skrzyni? Pytam bo auto jest w naprawdę bardzo dobrym stanie i było regularnie serwisowane, tylko czy serwis w D wykonuję wymianę oleju co 80000, o których pisałeś?

Jak mogę sprawdzić jaką mam skrzynię? po wpisaniu nr VIN w http://www.decodervin.pl/ nie widzę takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno musisz zmienic olej i tak juz jestes sporo spozniony, sama dolewka to za malo musisz miec sprawny iklad smarowania. BMW nie wymienia oleju bo woli wymienic skrzynie i na 90% poprzedni wlasciciel nie wymienial oleju. Producent skrzyni czyli ZF zaleca wymienia oleju co 80 tys KM, zobacz sobie tematy na temat skrezyn automatycznych na forum, zadzwon do warszatu wyspecjalizowanego w skrzyniach automatycnych jaka odpowiedz dostaniesz.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum pisali i jest to na stronie producenta skrzyni - ZF . Olej wymienia się co 120 000 , 160 000 czy jakoś tak . W GM było 70 000 ale i tak BMW podaje , że jest to dożywotni olej .

Jest też tu takie przekonanie , że jeżeli auto ma ponad 200k km i jest oryginalny olej to się go nie zmienia . Zużyty olej osadza się w rogach i innych martwych miejscach z małym obiegiem oleju w skrzyni . Nowy olej rozpuszcza ten syf, zapycha filtr i zabrudza mechatronik, i po 10k pada skrzynia . - Nie jest to ani prawda ani kłamstwo , coś pomiędzy :twisted:

 

Co do Ciebie to ja bym pojechał do BMW sprawdzić soft, i zrobić adaptację . Mi w e91 robili adaptację raz w roku bo zaczynało szarpać ( 220k km aktualnie - oryginalny olej ) , w f11 miałem 3 w pierwszym miesiącu użytkowania i 2 w ostatnich 3 miesiącach :mad2:

 

P.S.

Poczytaj ten wątek

 

viewtopic.php?f=15&t=182047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem Twój wpis zdążyłem się już pogodzić z wydatkiem 1100zł na wymianę oleju w skrzyni...

Teraz już zupełnie nie wiem co robić.

Dzwoniłem do chłopaków z Mautoczęści z Legionowa bo mam do nich bardzo blisko i powiedzieli, że muszą obejrzeć, przejechać się i może coś stwierdzą.

Korzystał ktoś z ich usług?

Jeździłem wczoraj autem i nie czułem już żadnych szarpnięć. To mój pierwszy automat i może jestem przewrażliwiony...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Mautoczesci znaja sie bardzo dobrze na skrzyniach biegow automatycznych i jezeli nie bedzie potrzeby wymiany to nie beda wymianiac, szef jest zreszta forumowiczem gorik79,

 

@bialaalpina :

twoje informacje sa troche nierzetelnie podane.

ZF podaje ze olej powinno sie wymieniac co 80 do 120000 km w zaleznosci od stylu jazdy. oto dokument : http://www.zf.com/media/media/document/brands_3/service_information/sitematrix~1/transmission/cars_4/englisch_3/modelluebergreifend_1/ZP_SI_Oelwechselkit_EN.pdf

 

Jezeli kolega ma 180 k na liczniku a olej prawdopodobnie nigdy nie byl wymieniany to powinien jak najszybciej wymienic olej.

Przekonanie ktore przytaczasz jest jak zreszta sam to stwierdzasz no... wrozeniem z fusow, gdybaniem. Nikt z czyms takim sie nie spotkal tylko powtarza uslyszane "wymysly" Mietkow z osiedla ktorzy mechanikuja. Dlaczego ? Bo to nie moze sie zdarzyc; proces mechaniczno chemiczny ktory opisujesz nie istnieje, nowy olej nie moze wyplukac jakich kolwiek zapieczonych osadow, moze to zrobic plukanka do skrzyn ale to sie robi przed zalozeniem filtra i miski przy otwartym obiegu ze specjalnym osprzetem. Poprawnie wykonana wymiana oleju czy statycznie czy dynamicznie nie moze zaszkodzic skrzyni, wrecz przeciwnie, zawsze poprawi jej dzialanie o ile jest to mozliwe. Brak wymiany zawsze w koncu rowadzi do jednego skutku czyli awarii a wiele ludzi jezdzi przekonani ze maja prawidlowo dzialajaca skrzynie a nie jest to prawda, dopiero po wymianie sobie z tego zdaja sprawe.

 

Za to jak chodzi o soft i adaptacje to jest to bardzo trafna propozycja tylko ja bym cie kierowal do najblizdzego bimmera a biorac pod uwage gdzie mieszkasz to najblizszy i zarazem bardzo wiarygodny to Bimmerupgrades (uzytkownik prmax) w cybulicach malych. JEst autoryzowanem partnerem BMW, uzywa tych samych narzedzi co BMW, ma kontakt z Technical service BMW tylko ze zrobi to lepiej niz ASO BMW...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie adaptacji to chwila ale warto wgrac cale nowe oprogramowania oprocz kasowania adaptacji

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj jak najszybciej bo w D tego nie robią ja mam rok 2010 przejechane aktualnie 180 000 i tak jest oryginalnie skrzynia "kopała" w plece 1-2 2-3 i czasem było czuć szarpnięcia zakupiłem cały zestaw wraz z tłoczkami do regeneracji mechatroniki :D cały zestaw 1300zł nie jestem mechanikiem ale 95% rzeczy robię sobie sam przy samochodzie więc olej wymieniałem w własnym zakresie nie jest to wcale taka tragedia tylko się trzeba trzymać określonych procedur po wymianie adaptacja i skrzynia chodzi jak nowa ! już wkrótce umieszczę pełną relację-poradnik na forum odnośnie wymiany wszystkiego wraz z regeneracją mechatronika pewnie komuś się przyda bo takiego z tego co szukałem nie ma :D a olej po 180 000 miałem czarniutki jak noc.. na szczęście opiłków nie było :cool2:
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam !

nie chce zakladac nowego tematu dlatego skozystam z tego :)

wymienilem olej w skrzyni biegow bo cieklo mi z jednego weza, (sa tam dwa ) mechanik wymienil olej filtr itp i 2 gumki ktore tam przychodza, nie cieklo mi tylko przez 2 dni, dzisiaj zauważyłem plame i widac ze dalej cieknie z niego . NIe wiem czy to wina zle zamocowanych gumek , czy zle dobranych, nie wiem czy probowac dalej cudowac z tymi gumkami czy odrazu kupic orginalny waz z salonu . mial ktos taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.