Skocz do zawartości

brak mocy oraz drgania


pawelst3c

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak pojechałem autem na spotkanie ważne. Pozostawiłem samochód na jakieś 2 godziny temp powietrza około 3 stopnie. Przyszedłem zapaliłem temp silnika na niebieskim więc chwile pochodził sobie po przełączeniu na gaz dopiero ruszyłem. Autko jechało normalnie. Na światłach zatrzymałem się przyszło zielone ja mu naciskam gaz a on tak zbierał się ale czułem że coś nie tak (każdy czuje swoje auto i wie co może także od razu wiedziałem że nie ma mocy tej co powinno) przełączyłem na benzynę myśląc że może gaz do dupy albo coś ale im mocniej mu gaz tym bardziej zaczął mulić i lekko szarpać więc zjechałem na pobocze i od razu poczułem w miejscu stojąc dość mocno wyczuwalne wibracje. Zgasiłem silnik i po chwili odpaliłem i było lepiej ale zaraz to samo się zrobiło. Teraz wieczorem auto ostygło więc zapaliłem je ruszyłem i normalnie moc wszystko. Jak tylko się nagrzało do 108 stopni bo taką temp mam cały czas muli nie chce jechać. Pierwsze co mi przyszło do głowy to że na wszystkie baniaki nie pali. Ale czemu? Co może być przyczyną? nie mam kompa więc jutro muszę się wybrać do kogoś z tym ale mam nadzieję że ktoś przybliży mi co może być przyczyną. AA silnik 4.4 przed lift
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia świec i fajek :) Może na którejś fajce masz przebicie. Miałem właśnie taki objaw.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być czujnik wałka, świece, fajki. Jak dwóch ost rzeczy nie wymieniałeś albo robiłeś to dawno to kup cały kpl. Fajki nie muszą być uszkodzone by źle działały.

Mogą być cewki.

 

Masz coś nie tak z pompką paliwa, że czekasz na postoju aż się przełączy na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cholernie wielkie korekty wtrysków na 1-4 . Myślę że coś z elektroniką, jakiś czujnik. Np wałka rozrządu na tej stronie silnika :) Bo niemożliwe żeby Ci cała strona na raz mechanicznie się sknociła...

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podklejając się do tematu to czy na kompie wyjdzie konkretnie na którym garnku wypada zapłon? Podejrzewam, że mi gdzieś wyskakuje tyle, że nie chce mi się sprawdzać tego manualnie i inwestować niepotrzebnie..
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.