Skocz do zawartości

E39 523i Tempomat, kontrolka poduszki, oil service


DZJC

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać "WITAM" Jestem nowy na forum wczoraj stałem się posiadaczem E39 523i Touring długo polowałem na to autko w końcu zdarzyła się okazja wymiany za dopłatą za mojego starego civica. Wiele się nie zastanawiałem auto obejrzane i wszystko było by dobrze oprócz właśnie tych trzech mankamentów tempomat się nie włącza bynajmniej Kontrolka się nie świeci(w czasie jazdy też nie odczuwam żadnej zmiany), kontrolka od poduszki wygląda jak by była doklejona do licznika czy to standard??.No i Oil service wyświetla się po włączeniu zapłonu po odpaleniu gaśnie tak ma być czy olej do wymiany??

 

Wiem że moje pytania mogą wydawać się błahe lecz w BMW jestem totalnym laikiem i wogulę się na niej nie znam mimo tego że zawsze chciałem ją mieć

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

ps szukałem tematu o tempomacie lecz nigdzie nie znalazłem mojego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat - pewnie padła taśma w kierownicy, albo kierownica była zmieniona ze zwykłej na multifunkcję i tempomatu nie masz, choć przycisk na kierze jest. Inne przyciski działają? Generalnie jest też o tym na forum gdzieś, musisz pokopać trochę :cool2:

Kontrolka poduszki doklejona? Zapodaj jakieś zdjęcie bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić :shock: Świeci się i nie gaśnie po zapaleniu? Jeśli tak to użyj :search:

Oil service - użyj :search: ( np: inspekcja olejowa)

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka poduszki zapala się na początku przy włączeniu zapłonu i zaraz gaśnie oil service podobnie choć świeci się trochę dłużej. Jutro postaram się zrobić fotkę kontrolki poduszki wygląda to tak jakby była naklejona tak lekko jak byś palcem przejechał po tarczy to ona jest wypukła

 

PS: Da się jakoś sprawdzić czy ta kiera była oryginalnie czy zmieniana nie wiem chociaż po numerze vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się, rozkodować VIN możesz i masz pełną listę wyposażenia. W google znajdziesz dekodery VIN.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki postaram się na jutro fotkę tej kontrolki ogarnąć

 

PS rozkodowałem niby nie ma tempomatu i kierownicy wielofunkcyjnej ale dlaczego mam bezpieczniki od tempomatu i kiery. oto to co otrzymałem

 

Model description: 523I

Market: Europa

Type: DH31

E-Code: E39 (2)

Chassis: touring

Steering: links

Doors: 5

Engine: M52 - 2,50l (125kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: manuell

Body Color: Cosmosschwarz Metallic (303)

Upholstery: Stoff Flock Streifen/anthrazit (D3AT)

Production date: 22.07.1998

Assembled in: Dingolfing

 

S260A Seitenairbag für Fahrer/Beifahrer Side airbag for driver/passenger

S411A Fensterheber elektrisch vorne/hinten Window lifts,electric,front/rear

S520A Nebelscheinwerfer Fog lights

S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S550A Bordcomputer On-board computer

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S255A Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel

S283A BMW LM Rad BMW Styling II BMW LA wheel, BMW Styling II

S386A Dachreling Roof railing

S413A Gepäckraumtrennnetz Trunk room net

S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S441A Raucherpaket Smoker package

S510A Leuchtweitenregulierung Headlight aim control

S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning

S785A Blinkleuchten weiss White direction indicator lights

L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany

S818A Batteriehauptschalter Battery master switch

S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod maską z prawej strony (stojąc naprzeciw silnika) tam powinien znajdować się silnik tempomatu no i oczywiście do przepustnicy powinna iść druga linka od tego właśnie silnika. Wrzuć w google "tempomat e39" i już widzisz jak to wygląda. Bez sterownika i silnika tempomatu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To powinno wyglądać tak

images?q=tbn:ANd9GcTbgT_fTcHic4JNIQzmaArAbPn0w6uLd07kn-EObBADH5gFNhU6LA

 

Masz na pewno jakiś problem z poduszkami (o ile w ogóle je masz).

Sprzedający zaślepił kontrolkę od poduszek (tą w prawym górnym rogu), aby nie było widać, że cały czas się świeci i druciarsko nakleił ikonkę na kontrolkę od pasów :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Super a tak się cieszyłem z autka jeszcze jedno okazuje się że klakson nie działa muszę się dobrać do kierownicy ale jakoś nie chce mi zejść ta osłoną poduszki

 

Pewnie wszystko jest ze sobą powiązane. Nie działający klakson, poduszka (albo raczej sama zaślepka), której nie możesz zdjąć i ta nieszczęsna druciarska kontrolka :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie wiele wnosi do tematu, ale rzeźba :duh:

Poduche wyciąga się odkręcając dwa torxy z przeciwnej strony kierownicy. Trzeba odłączyć akumulator i odczekać z 15 minut. Może jednak jest tam jasiek? Szkoda popełnić sepuku, gdy wystrzeli.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze juz wiele widzialem ale tak kontrolka poduszki to jest mistrzostwo swiata... :duh: Mam nadzieje ze nic wiecej w aucie nie jest w ten sposob "naprawione". Masz jakis kontakt z poprzednim wlascicielem? Moze powie po dobroci co jeszcze przykleil. Jak nie po dobroci to... :nienie: Ogolnie poza tym wzszystko sprawne?
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że BMW tak przyjechało z Niemiec teraz dopatrzyłem się że coś było grzebane przy boczku kierowcy i poduche kierowcy ktoś próbował śrubokrętem otworzyć. Poprzedni właściciel powiedział że tak przyjechała z Niemiec i nic więcej nie wiadomo.

 

PS Ma uszkodzone drzwi kierowcy możliwe żeby wywaliło poduch w boczku i kierownicy sprawa wygląda tak że ktoś wjechał rantem przyczepki w drzwi przy błotniku i je wgiął może faktycznie wywaliło i ktoś DE zrobił to na sztukę ??

 

 

A co z tym tempomatem czy to pierwsze zdjęcie to silnik tempomatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem ale tak jak napisałem potrzebował auta bardzo szybko nie miałem dużej gotówki i trafiło się to, jutro postaram się zajrzeć do poduchy kierowcy czy ona tam jest czy nie.

 

I cały czas ponawiam pytanie . Czy na zdjęciu nr 1 jest tempomat ??

 

Dobrałem się do kierownicy i oto co ujrzałem :

http://imageshack.com/a/img661/2840/Hch7dM.jpg

http://imageshack.com/a/img537/2214/p9ceyk.jpg

a tu widać że mam jedną wtyczkę nie wykożystaną ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.