Skocz do zawartości

Jakie BMW na pocztek ?


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

przedewszytkim jakieś zadbane, bo jak nie to się zrazisz do marki i nic więcej. jeżeli kolego matiz (18 lat) chcesz szybko pożegnac się z rówieśnikami to bierz duży silnik :twisted: . tak na serio to raczej 4 cylindry będzie "Cie" stac na paliwo i ewentualne koszty napraw, oraz ubezpieczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha. Za rok to za taką kasiorę może już wyrwiesz E36. Ceny samochodów lecą na łeb i szyję. Ja za rok będe sprzedawał swoją betkę i jak będe miał wystarczająco dużo kaski odłożone to oddam ją po kosztach. A tymczasem, powodzenia na ul. Węglowej i placu manewrowym :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Wszycy piszą o E30... A może tak E34? Mam prawko ładnych parę lat, ale swój samochód od dwóch. Jest to E34 520. Jeśli chcę mocniej pojeździć to (wbrew pozorom) jest czym, a zachowanie na drodze wzorowe (na zakrętach jak tramwaj ;) ), koszty utrzymania podobne jak E30, a można się nauczyć prawidłowego parkowania (na mieście tą landarą jest czasami probem ;) ) i odczucia bezpieczeństwa też inne (ponad półtora metra maski przed nosem)... Choć w stosunku do 18-latka to ja jestem już prawie dziadek (dobrze po 30-tce) :mrgreen:
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie sklaniam do zdania SMSa. Ja tez mam 18 lat i jezdze e34 520:) to naprawde rewelacyjne auto! Poza tym jesli bedziesz chcial wyskoczyc ze znajomymi np. na narty to w e30 sie nie zapakujesz! I wbrew pozorom auto naprawde ma kopa, choc nie na tyle zeby nie wiadomo jak szalec. Jesli jestes odpowiedzialny i 6 cylindrowka Cie nie przeraza to bierz e34:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zbieram na E36 318is :) Bede szukac juz z silnikiem M43. Tez tylko 318 zeby sie nie bylo czym szalec na poczatek, chociaz prawko mam juz 1,5 roku , ale jak wsiade do Galaxy to nawet ta krowa potrafie czasem poszalec ;) Juz prawie polowe nazbieralem, ale byly nieprzewidziane wydatki :) Dla mnie jakos E30 nie podoba sie, moze gdybym sie przejech to zmienil bym zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zbieram na E36 318is :) Bede szukac juz z silnikiem M43. Tez tylko 318 zeby sie nie bylo czym szalec na poczatek, chociaz prawko mam juz 1,5 roku , ale jak wsiade do Galaxy to nawet ta krowa potrafie czasem poszalec ;) Juz prawie polowe nazbieralem, ale byly nieprzewidziane wydatki :) Dla mnie jakos E30 nie podoba sie, moze gdybym sie przejech to zmienil bym zdanie :)

 

W isach jest M42 albo M44. Co do galaxy to sie zgodze... ojciec jezdzil takim v6 2.8 całkiem ładnie to chodziło :) Ale bez porownania do 2.8 w Beemce :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W isach jest M42 albo M44

 

Aha :) Czyli jeszcze mnie lekturka czeka :) Moj ojciec ma troszke inny motor , 1.9 TDI :) dlatego pisalem "nawet ta krowa potrafie czasem poszalec" :) przy dobrej gorce i sprzyjajacym wietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szaleństw to wystarczy Skoda Fabia 1.2HTP :mrgreen: Zależy czym ma być to szaleństwo :?: Z tego co można zauważyć na drogach, to najbardziej wariują panowie w autkach z małymi motorkami. Jakby chcieli całemu światu udowodnić, że może nie mają za wiele pod maską ale też mogą poświrować. Zauważyłem na sobie, że im grubszą bryką się bujam, tym mniej głupich pomysłów przychodzi mi do głowy. U mnie to działa w odwróconej proporcji. Jeszcze nie widziałem kierowcy w np. 750i który wariował na szosie lub ruszał na pichach spod świateł ( aha:!: musiałby wyłączyć TCS :mad2: ). Na ogół zaczepki w kierunku tych panów kończą się wymownym spojrzeniem :naughty:

Tak poza tym, to chyba nie wypada wariować 5, to takie porządne, stateczne autko. Moc powinna służyć bezpieczeństwu, ułatwiać wyprzedzanie, a nie być środkiem na łamanie przepisów.

Ja proponuję pozostać przy E36. Taka ciasna nie jest, ma w miarę świeży design, a części kosztują grosze. To idealne, młodzieżowe autko. Myślę, że na 5 przerzucę się w wieku 25lat :wink: Czyli za rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

zastanawiam się nad zakupem mojego pierwszego BMW... a niechcialem zakladac nowego tematu...

 

chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnicy miedzy jednostką napędową 320 e36 R6 24V ... OD bmw 325 e36 ... bo rozumiem ze przy 320 spalanie bedzie mniejsze a ceny paliw drozeja jak glupie i to mnie tylko odstrasza od zakupu wiekszej beemki... mam na oku tanie 325... ale tez mam niezly dylemat jezeli chodzi o to spalanie. moglby mi ktos powiedziec jakie sa wrazenia z jazdy taka 320? w porownaniu z 325? dzwiek? itp. bede bardzo wdzieczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

zastanawiam się nad zakupem mojego pierwszego BMW... a niechcialem zakladac nowego tematu...

 

chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnicy miedzy jednostką napędową 320 e36 R6 24V ... OD bmw 325 e36 ... bo rozumiem ze przy 320 spalanie bedzie mniejsze a ceny paliw drozeja jak glupie i to mnie tylko odstrasza od zakupu wiekszej beemki... mam na oku tanie 325... ale tez mam niezly dylemat jezeli chodzi o to spalanie. moglby mi ktos powiedziec jakie sa wrazenia z jazdy taka 320? w porownaniu z 325? dzwiek? itp. bede bardzo wdzieczny za odpowiedź.

 

1-1,5 litra roznic w spalaniu.

Osiagi duza roznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.